• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TAAHÜT ETTİĞİMİZ PROJELERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

TAAHÜT ETTİĞİMİZ PROJELERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Başkan Selim Yağcı, Genç TV’ye verdiği röportajında 10 yıllık süreç içerisinde taahhüt ettikleri projelerin hepsini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Genç TV’de yayınlanan ''Sektörel Haber Merkezi'' adlı programın konuğu oldu. Belediye Başkanı Selim Yağcı programda, yaptıkları çalışmaları ve önümüzdeki zaman süreci içerisinde gerçekleştirmeyi planladığı projeler ile ilgili açıklamalar yaptı.

 2004 yılında göreve geldiklerinde, Bilecik'in her alanda geride olan bir yapıya sahip olduğunu belirten Başkan Selim Yağcı, şunları kaydetti:

''O zamanlar Bilecik, şehircilik alt yapısı oluşmamış bir şehirdi. Üç aşamalı olarak 15 yıllık bir çalışma başlattık.  Çalışmalarımıza, 'ilk olarak alt yapı, su ve temizlik ile yol problemi olmaması gerekiyor' diye başladık. Bizim de projelerimizde olan ve Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da bize öncelikli olarak yapmamız gereken işler olarak talimat verdikten sonra ve bunları yerine getirmemizle birlikte, bugün Türkiye’nin en sağlıklı alt yapı sistemine sahip illerinden biri haline geldik. Alt yapıyı bitirdikten sonra adım attığımız her yerin sıcak asfalt ve parke olması için çalışmalara başladık. Çok şükürler olsun bu sene yapacağımız son hamle ile tüm şehrimiz sıcak asfalt ve parke olacak ve Türkiye’nin en sağlıklı ve temiz şehri haline gelecektir.''

11 DEV PROJE İLE HALKIN KARŞISINA ÇIKTIK

Bilecik için çalışmayı çok önemsediklerini belirten Başkan Selim Yağcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''İkinci seçim döneminde ise şehrimizin plakası olan 11 proje ile halkımızın karşısına çıktık ve ikinci beş yıl içerisinde sosyal ve kültürel hayatını ile ticaret hayatını canlandıracak projelere yer verdik. Kültür ve Kongre Merkezleri, Alışveriş merkezleri, spor tesisleri, rekreasyon alanları, otogar ve gerçekten şehircilik açısından önem verdiğimiz proje Katı Atık Dönüşüm projesini hayata geçirdik.  Seçim vaatlerimizin son aşamalarında olmanın heyecanını yaşıyoruz. Kültür Kongre Merkezi açılışa hazır bir hale geldi. Hamsu Vadisi açılışa hazır hale geldi. Spor tesislerinin açılışını yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Alışveriş merkezimiz bitti. Otogarın ihalesi gecikti ama seçime kadar kaba inşaatını bitirmek istiyoruz.''

BİLECİK'İN TANITIMINA ÖNEM VERECEĞİZ

Bilecik’te üçüncü 5 yıllık süreç içerisinde Bilecik'in tanıtımına ilişkin çalışmalarda bulunacaklarını dile getiren Başkan Selim Yağcı sözlerini,  ''Bu süreçte, Bilecik’in özelliklerini ve güzelliklerini dış dünya ile tanışması ve anlatımı için çalışmalar yapmayı planlıyoruz. En önemli referansımız olan tarihi değerlerimizi günümüz ve gelecek nesillere anlatılacak projeler yapmayı planlıyoruz. Osmanlı Tarih Şeridi projemiz ile, Şeyh Edebalı Türbesine gelen vatandaşlarımıza tarihi hafızalarını yoklayacak ve tarihten esintiler verecek. 36 padişahın kendi sesinden anlatılacak hayat hikayeleri ve Osmanlı’nın ilk başkentini anlatacak 3 boyutlu filmler yapacağız. Bilecik’i gelecek zamanlara hazırlayacak bir şehir olması ve diğer şehirlerle aynı mesafede olmasını ya da bir adım ötede olması için çalışmalar yapıyoruz. Bugün itibariyle 10 yıl geriye baktığımız zaman taahhüt ettiğimiz projelerimizin gerçekleştirdiğimizi görmek bizleri mutlu ediyor'' diye tamamladı. (Bilecik Belediyesi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam