TARIM KREDİ KOOPERATİF MARKETİ BİLECİK’TE RESMEN AÇILDI   

TARIM KREDİ KOOPERATİF MARKETİ BİLECİK’TE RESMEN AÇILDI  

Tarım ve Kredi Kooperatifleri’nin 49’uncu mağazası Bilecik’te gerçekleştirilen açılış töreni ile açıldı.

Tarım ve Kredi Kooperatifleri’nin Bilecik’te açmış olduğu yeni mağazasının açılış törenine, Bilecik Valisi Bilal Şentürk, Tarım ve Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Bilecik İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Yılmaz, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“Hedefimiz Türkiye genelinde 500 mağaza açmak.”

Törenin açılış konuşmasını yapan Tarım ve Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Tarım ve Kredi Kooperatiflerinin 49’uncu mağazasını Bilecik’te açtıklarını, mağazada bulunan ürünlerin çiftçiden halka ulaştırılacağının altını çizerek; “Hedefimiz Türkiye genelinde 500 mağaza açmak. Tarım Kredi Kooperatifleri 17 bölge müdürlüğü, 1625 Kooperatif, 204 Şube ve yaklaşık 8500 çalışanıyla Türkiye bütçesinin ve Türkiye Milletinin hizmetinde olan, tamamı Millete ait olan bir kuruluş. Biz bir taraftan çiftçilerimizin ihtiyacı olan tarımsal girdileri sağlarken bir taraftan da çiftçilerimizin ürettiği ürünleri, bir kısmını kendi tesislerimizde bir kısmını da anlaşmalı tesislerimizde işleterek, tüketicilere ulaştırıyoruz. Şu anda Türkiye genelinde Kredi Yurtlar Kurumları’nda kalan tüm öğrencilerimizin tüm gıda ihtiyaçlarını Tarım Kredi Kooperatifi karşılamaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ana tedarikçisi biziz. Ceza evleri, iş yurtlarından tutun da pek çok kamu kuruluşlarının sağlık gıdaya ulaşmaları noktasında tedarikçisi biziz” ifadelerini kaydetti.

“Tarım Kredi Kooperatifleri olarak, bir elimiz çiftçide ona uzanmış vaziyette iken diğer elimizle de 80 milyon insana ulaşma noktasında alternatif bir kanal oluşturuyoruz.”

Çok kısa süre önce başlattıkları çalışma ile çiftçilerden aldıkları ürünleri doğrudan doğruya millete ulaştıracak, bir yapılanma içine girdiklerini ifade eden Poyraz; “Şundan emin olabilirsiniz. Bu işi yaparken iki prensibimiz var. Bir tanesi hedef olarak kendimiz bir fiyat regülasyonunu koyduk. Yani piyasadaki gıda tüketim malzemeleri içinde Tarım Kredi ürünleri fiyat noktasında bir skala, bir çıta oluşturacak. Ama biz bunu yeterli görmüyoruz. Aynı zamanda fiyatın yanında, kalite standardı anlamında da bir çalışma kendimize bir iddia belirledik. Zaman zaman şu hata yapılıyor. Vatandaş diyebiliyor ki: ‘Ya sizin markete girdik. Biz sizin fiyatlarını ucuz görmeyi bekliyorduk ama o kadar da ucuz görmedik.’ Eğer kıyaslama kaliteyi de esas alacak şekilde yapılırsa biz şu iddiadayız; evet şu kalitedeki en ucuz ürün bizdedir. Yani bunu bakliyattan tutun, diğer süt ve süt ürünlerine kadar her türlü üründe biz bu iddiayı sürdüreceğiz. Ama bu konuda Türkiye’de her köşe başında bir market açalım gibi bir düşüncemiz de yok. Hedef olarak kendimize 500 marketi koyduk ve 500 marketi açtıktan sonra soluklanacağız. “Bütün marketler bizim ortağımız” sloganıyla zaten Türkiye’de 32 bin markete ürünlerimizi gönderiyoruz. Özetle biz Tarım Kredi Kooperatifleri olarak, bir elimiz çiftçide ona uzanmış vaziyette iken diğer elimizle de 80 milyon insana ulaşma noktasında alternatif bir kanal oluşturuyoruz. Son olarak Bilecik’te bu kooperatif marketinin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tarım Kredi Kooperatif marketimiz Bilecik’imize hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

“Bilecik’imizin ürünleri olan Çukurören Biberi, Osmaneli Salçası, Kurtköy Kuru Fasulyesi ve birçoğu gibi ürünlerimizin kalitesini daha arttırıp Tarım Kredi Kooperatifi’ne sunacağız.”

Açılışta konuşma gerçeklektiren Bilecik Valisi Bilal Şentürk ise Tarım Kredi Kooperatifi’nin 49’uncu marketin Bilecik’te açılıyor olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek; “Tarım Kredi Kooperatiflerini biz de eskiden çok iyi bilmezdik belki ama hakikaten ülkemizin tarımsal üretimi ve üretimin değerlendirilmesi anlamında çok büyük fonksiyonlar icra eden çok köklü bir kuruluş. Çok geniş bir kitleye hitap ediyor ve etki alanı oldukça geniş. Üretici anlamında etki alanı böylesine genişken, pazarlama boyutuyla da bu marketler vesilesi ile gerek gıda sektöründeki piyasayı düzenleyerek gerekse de ürün kalitesi noktasında tüm Türkiye’ye hizmet verecek. Bu hususta 49’uncu marketin ilimizde açılıyor olmasından ben büyük mutluluk duyuyorum. Bu market ilimizin ekonomik hayatına da katkı sağlayacaktır. Bildiğiniz gibi Bilecik ürün çeşitliliği noktasında bir marka şehir. Fakat üretimimiz az ve dolayısıyla ürünlerimizi her yerde göremiyorduk. İnşallah bu Tarım Kredi Kooperatif marketimiz ile tüm Türkiye’ye ulaşacağız. Ayrıca Ben Bilecik Tarım Teşkilatımıza bu markette “Bilecik olarak kaç ürünümüz var?” diye sorgulatacağım. Tarım Kredi Kooperatifi’nin Bilecik’te üretilen ürünleri alması lazım ama biz de bu konuda Tarım Kredi Kooperatifi’nin alacağı standartta ürünler sunmamız gerekir.  Bu anlamda Bilecik’imizin ürünleri olan Çukurören Biberi, Osmaneli Salçası, Kurtköy Kuru Fasulyesi ve birçoğu gibi ürünlerimizin kalitesini daha arttırıp Tarım Kredi Kooperatifi’ne sunacağız. Böylelikle ilimiz ürünlerinin tüm Türkiye’ye ulaşmasına vesile olacağız.

Son olarak konuşma gerçekleştiren Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ise Bilecik’te Tarım Kredi Kooperatif marketinin açılacak olmasını başından beri çok önemsediğini ifade ederek; “Tarım Kredi Kooperatifi gibi bu tarz yerler bir şehrin gıda sektöründe tüm fiyat düzenlemesini ve kalite düzenlemesini sağlayan en önemli mekanlardır. Bütün Türkiye’de Sayın Genel Müdürümüz Fahrettin Poyraz’ın başarılı çalışmasıyla bu tarz yerler açılmakta. Ben bu marketin diğer şehirlere göre Bilecik için daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü küçük bir kentiz biz. Burada bütün fiyat düzenlemesini, kalite düzenlemesini rahatlıkla sağlayabilecek bir şey bu. O yüzden Bilecik’te Tarım Kredi Kooperatif marketinin açılacak olmasını başından beri çok önemsedim. Bu konuda da şık bir yerde açılmasını istedim ve belediyemize ait olan yeri tahsis ettik. Sağ olsunlar yöneticiler de ortaya iyi bir sonuç çıkması için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştılar. Açılan bu marketimizin Bilecik’e çok hayırlı olacağını düşünüyorum. Sayın genel müdürümüz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve marketimizin Bilecik’e hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini aktardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam