Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Sosyal Medyada Paylaş
12 Kasım 2013
admin

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

                                                                      T.C.

                                                                 BİLECİK

                                                              İCRA DAIRESI

                                                              2010/5621 ESAS

                      

                                           TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Bilecik İl, Merkez  İlçe, –  Ada No, 4245 Parsel No, KÖYİÇİ Mahalle/Mevkii, KURTKÖY Köyü, BİLECİK. Taşınmaz, iki katlı mesken yapısında olup, bir adet samanlık  bulumaktadır.Taşınmaz üzerinde halihazırda yapıların yanısıra muhtelif cins ve yaşlarda toplam 7 adet meyve ağacı ve 11 adet kavak fidanı vardır.Bunların toplam değeri 970,00 TL’dir.Parselin kadastral yola cephesi bulunmaktadır.

Adresi                         :

Yüzölçümü                 :1.002,00 m’2

Arsa Payı                    :

İmar Durumu            :Kat sayısı 0

Kıymeti                      : 56,980,40 TL

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler  : 3402 S.kanunun 22. Maddesinin 2.fıkrasının a bendi uygulamasına tabidir.

1. Satış Günü            :27/12/2013 günü 13:30 – 13:40 arası

2. Satış Günü            :29/01/2014 günü 13:30 – 13:40 arası

Satış Yeri                   :DENETİMLİ SERB.ŞUBE MÜD.TOPLANTI SALONU gazipaşa mah. plevne sok. arz. birlik  iş merk. no : 31 merkez/BİLECİK

 

 

           Satış şartları :

1- İhale açık artırma  suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma

 tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada  tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli

          bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada  da malın tahmin edilen değerin  %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

         2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’sini oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.  Damga vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

        3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

       4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

      5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

      6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını  kabul etmiş sayılacakları,

başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/5621 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

 

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. B(450)

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım