TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

GÖLPAZARI İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Dosya No: 2012/105 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Özellikleri: Bilirkişi raporuna göre Bilecik ili, Gölpazarı ilçesi, Orta mahalle, Hamza Boğazı mevkiinde bulunan 89 ada 151 nolu parselin yüzölçümünün 322,80m2 tapuda da belirtildiği üzere niteliğinin arsa olduğu, üzerinde 56,00m2 oturum alanına sahip tek katlı yığma bir ev bulunduğu, yaşının 8-9 olabileceği kanaatine varıldığı ve 6-10 arası yıpranma oranının yığma binalarda %12 olabileceği, yapı sınıfının ise 3/A olacağı kanaatine varıldığı belirtilmiş, taşınmazın arsa değerinin 24,210,00TL olduğu, arsa üzerinde bulunan tek katlı yığma evin değerinin ise 23.529,23TL olduğu belirtilmiştir. Adresi: Orta Mahalle, Hamza Boğazı Mevkii Gölpazarı / BİLECİK

Yüzölçümü: 322,80 m2 Arsa Payı: TAMAMI

İmar Durumu: Gölpazarı Belediye Başkanlığının 10/07/2013 tarih ve 989 sayılı yazısı ile taşınmazın uygulama planı içerisinde, ayrık nizam 2 kat konut alanında, imar parseli durumunda olduğu belirtilmiştir.

Kıymeti: 47.739,23 TL KDV Oranı: %18 Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında olduğu gibi

1.Satış Günü:23/09/2013 günü 14:00-14:10 arası

2.Satış Günü: 21/10/2013 günü 14:00-14:10 arası

Satış Yeri: Gölpazarı Belediyesi 1.Düğün Salonu (Mezat Salonu)

Satış Şartları:

1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/105 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları adlarına tebligat yapılamayan ilgililere gazete ve elektronik ortamda yapılan ilan tebligat yerine geçerlidir ilan olunur.

15/07/2013 (İİK m.126)

(*)İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
B(322)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam