• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TBMM’DE 4 PARTİDEN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN ORTAK BİLDİRİ

TBMM’DE 4 PARTİDEN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN ORTAK BİLDİRİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde(TBMM) grubu bulanan AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti ortak bildiri ile İdlib’deki saldırıyı kınayarak bildiride “Alçak ve menfur saldırıyı Meclis olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

“Acımız büyüktür. Milletimizin başı sağ olsun”

AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş,  CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay ve İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan’ın imzasını taşıyan bildiride, “27 Şubat 2020 gecesi Suriye İdlib gerginliği azaltma bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetlerine ait konvoya yapılan hain saldırıda 33 kahraman evladımız şehit edilmiş, 32 evladımız yaralanmıştır. Acımız büyüktür. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerine yer verildi.

Bildirinin devamında ise şu ifadelere yer verildi:

“Çözümün siyasi yöntemlerle olması gerekir”

“Bu alçak ve menfur saldırıyı Millet iradesinin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki aşağıda imzası bulunan parti grupları olarak, şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Askerlerimize yapılan saldırılara mukabele hakkimiz mahfuz kalmak kaydıyla, bölgede yaşanan insani dramlara mani olmak için uluslararası hukukun desteklediği biçimde çözümün siyasi yöntemlerle olması gerektiğini ifade ediyoruz.

“Kahraman Türk Ordusu’na olan inancımız tamdır.”

Kahraman Türk Ordusu’nun Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kendisine verilen görevleri her zaman olduğu gibi, bundan sonra da üstün başarıyla gerçekleştireceğine olan inancımız tamdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak, bize emanet edilen demokratik temsil sorumluluğunu, parti politikalarına ilişkin farklılıklar saklı kalmak kaydıyla, yüksek idealler istikametindeki ortak bir anlayışla yerine getireceğimizi Aziz Milletimiz’e ve dünya kamuoyuna bir kez daha bildiririz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam