TDP “HAYAT BİRLİKTE GÜZEL” DEDİ

TDP “HAYAT BİRLİKTE GÜZEL” DEDİ

Gençler ve çocuklar suçtan uzak tutulacak

 Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında yürütülen “Hayat Birlikte Güzel” Projesinin tanıtımı Polisevi’nde yapılan bir sunumla gerçekleştirildi. Gençlerin ve çocukların suçtan uzak durmasını sağlayarak polise olan güvenlerinin artmasına yönelik yapılan çalışmada 11 adet faaliyet planlanıyor.

Güvenli bir gelecek için seferber oldular

 Bilecik Belediye Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün de ortaklığını yaptığı proje kapsamında çocuk ve gençlerin sosyal ve kültürel gelişimleri amaçlanıyor. 10 ay sürecek olan proje kapsamında ilimizde dezavantajlı bölgelerde bulunan çocukların sosyal yaşama dahil edilmeleri amaçlanırken sosyal ve eğitim desteği sağlanarak topluma faydalı bireyler olarak yetişmeleri sağlanacak.

“En önemli stratejimiz halkımızın yanında olmak”

Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından düzenlenen “Hayat Birlikte Güzel” projesi kamuoyu bilgilendirme toplantısının açılış konuşması İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş tarafından gerçekleştirildi. Türk Polis Teşkilatının en büyük stratejisi, halkının yanında olmak ve onun güvenini kazanmak olduğunu belirtilen Bektaş, bundan önemli bir proje, strateji veya hedeflerinin olmadığını ifade etti.

Projenin amaçları ve yöntemleri

Ekber’in konuşmasının ardından Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Kaya Gezeker, proje hakkında ayrıntılı bir bilgilendirme gerçekleştirildi.

ÇOGEP Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençleri Koruma Programının amaçları ve yöntemlerinden bahseden Gezeker, şunları aktardı:

“Yüksek risk altında olan çocuk, genç veya kitlelerin sosyal yaşam içerisinde birey olarak yer almalarına yardımcı olacak eğitim faaliyetleriyle toplumda potansiyel suç kaynaklarını en aza indirebilmek. Olanağı bulunmayan kesimlere eğitim ve iş olanakları sağlayacak etkinliklerde bulunarak bu kesimlerin hayata daha hazır hale gelmelerinde yardımcı olmak.

Risk altında bulunan çocuk ve gençlerin Aile etkinlikleriyle bilinçlendirilmesi ve sağlıklı bireyler yetiştirebilmelerini sağlama amacıyla hazırlanmış ve 2012 yılında yürürlüğe konulmuş bir projedir. Bu projenin genel amacı çocuk ve gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerinin sağlanması çerçevesinde sağlanması amacıyla korunmalarına ilişkin tedbirlerin yaşama geçirilmesi. Projemizin özel amaçları ise; çocuk ve gençlerin sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak. Bedensel, ruhsal ve kültürel gelişimlerini sağlamak. Risk altındaki çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik tedbirleri hayata geçirmek. Topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak. Dezavantajlı toplum kesimlerinin sosyal ve kültürel etkinliklere katılımlarını sağlamak. Son olarak da güvenli yaşama olumsuz yönde etki eden sosyal yoksunlukları azaltmak amacıyla yapılmış."

Proje kapsamında Şehir dışı kültür gezisi, Çocuk oyun şenliği, Şehir içi kültür gezisi, Kırtasiye ve Yardım Faaliyetleri, Tiyatro Faaliyetleri,Halı saha futbol turnuvası ve Voleybol turnuvası düzenlenecek

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam