TDP Şube Müdürlüğünden KADES Tanıtımı

TDP Şube Müdürlüğünden KADES Tanıtımı

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli Kadın Acil Destek Uygulaması(KADES) uygulamasının tanıtımını gerçekleştirdi.

Kayı Plaza’da açtıkları stantlar ile vatandaşları bu konuda bilgilendiren emniyet güçleri ayrıca isteyenlerin cep telofonlarına KADES uygulamasını yüklediler.

TDP Şube Müdürlüğü’nden yapılan çalışamaya ilişkin şu açıklama gerçekleştirildi:

“Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli ve Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği personeliyle  “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında farkındalık yaratmak amacıyla, Kayı Plaza AVM içerisinde stant açılarak tek tuşla 112/155/156 Acil Çağrı Merkezine ulaşmalarını sağlayan ve sonrasında olay yerine en yakın ekiplerin sevk edildiği bir uygulama olan KADES’ in  (Kadın Acil Destek Uygulaması)  tanıtımı ve şiddete maruz kalmaları durumunda alabilecekleri hizmetler, yararlanabileceği haklar ile ilgili vatandaşımıza bilgilendirme çalışması yapılmıştır. Ayrıca yapılan bilgilendirme çalışmasında kadın vatandaşların telefonlarına uygulamalı olarak KADES programı indirilmiştir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam