Tekin’den sert muhalefet: “Hangi yasakları getireceksen getir, hodri meydan diyoruz”

Tekin’den sert muhalefet: “Hangi yasakları getireceksen getir, hodri meydan diyoruz”

Yerel seçimler dolayısıyla Bilecik’e ziyarete gelen CHP  Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin,  Chp seçim bürosu önünde yaptığı açıklamada son dönemlerdeki Ak Parti hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet operasyonları üzerinden hükümete yüklendi.Tekin, konuşmasının ardından parti heyetiyle beraber esnaf ziyaretinde bulundu.

 

 Çok sayıda partilinin katıldığı programda konuşan Tekin, Ak Partililere yönelikBen o siyasi partide olsam sokağa inmem buna emin olun. İnsanların en önemli şeyleri arları, edepleridir.” İfadelerinde bulundu. Ak Parti’nin sürekli olarak Chp’yi ağzına aldığını belirten Tekin “ Aslında o isimler o ağza yakışmazdı ama ne yazık ki bu cümleleri sık sık kullanıyordu. Önce size Chp’nin ne olduğunu anlatmak istiyorum çok kısa. Bu önümüzdeki dönemde yurttaşlarımız kime oy vereceğini çok iyi bilmesi gerekiyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 90 yıllık tarihine baktığımızda Mustafa Kemal Atatürk,  Türkiye’yi kuran.  Düşünebilir misiniz bir deha çıkıyor, bir ülkeyi inşa ediyor ve inşa etmiş olduğu ülkede kendisine ait bir metre toprak yok. Kendisinin Cumhuriyet döneminde biriktirmiş olduğu paralarla Ankara’da bir arsası var, rahmetli o arsayı satıyor o zaman İş Bankası kurulmuş, ‘İş Bankası’na bunu koyun sermaye artırımı olsun, işçiye, köylüye sanayiciye kredi versin diyor’, onu düşünüyor. Sonuçta rahmetli gitti ve arkasında bir eser bıraktı, kendisine ve yakınlarına toprak bırakmadı. Daha sonra İsmet İnönü, astığım astık kestiğim kestik dönemlerde İsmet İnönü isteseydi İstanbul’un yarısını çocuklarına tapu ederdi. Bir şey bıraktı mı? Onur bıraktı, eser bıraktı, şeref bıraktı. Daha sonra efsane liderimiz Kıbrıs kahramanı Bülent Ecevit, Allah aşkına Akp’ye oy veren yurttaşlarıma rica ediyorum, bir gün Ankara’ya yolunuz düşerse Bülent Ecevit’in evini bir ziyaret edin. Bilecik’te emeklinin evi neyse, çiftçinin evi neyse, köylünün evi neyse rahmetli Bülent Ecevit’in de evi o. Kemal Kılıçdaroğlu’nu anlatmama gerek var mı bilmiyorum, sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Halk Partisi ve bizim için onurdur, şereftir. Bir tek eseri var, çocuklarına ve ailesine baktığınızda 76 milyon mütevazı yurttaş nasıl yaşıyorsa bunlar da böyle yaşıyor. Chp liderlerine baktığımızda tamamı devletin kurumlarında önemli görevler yapmış, maaşları var ama hiçbirisi servet edinememiş.” İfadelerine yer verdi.

 

 

“Yolsuzluk istiyorsanız,  Bakanların çocuklarına bakın diyen ilk siyasetçiyim”

4 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kürsüsüne çıkarak “yolsuzluk istiyorsanız,  Bakanların çocuklarına bakın diyen ilk siyasetçiyim” sözlerini kullandığını belirten TekinSizin çocuklarınız, zekâ özürlü müdür? Gerizekâlı  mıdır? Niye bir tersane kuramıyor sizin çocuklarınız? Sizin çocuklarınız niye holding sahibi olamıyor? Sizin çocuklarınız niye Türkiye’nin en büyük AVM’lerinin sahibi olamıyor? Kim oluyor, bunlar oluyor” dedi.

 

“O Milli Eğitim Bakanı da Hasan Ali Yücel’den ders alsın”

 

 Cumhuriyet Halk Partisi döneminde Milli Eğitim Bakanı olan Hasan Ali Yücel’in yurtdışı bursunu kendi oğlu yerine bugün dünyaca ünlü olan beyin cerrahı Gazi Yaşargil’e verdiğini belirten Tekin,  Milli Eğitim Bakan’ı Nabi Avcı’ya yönelik “O Milli Eğitim Bakanı da Hasan Ali Yücel’den ders alsın.” İfadelerinde bulundu.

 

Tekin konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

 

“Devletin vicdanı harekete geçiyor bu operasyon yapılıyor”

“30 yıldır Türk siyaseti kirlenmiştir ne yazık ki. Çeşitli dönmelerde hep yolsuzluklar olmuştur ama bu kadarını Türkiye hiç görmemiştir. 17 Aralık günü polislerin, savcıların uzun süre takibi sonucu organize edilen sıradan bir yolsuzluk değil bu. Bu yolsuzlukta Bakanların, bürokrasinin birçoğu var, Başbakan bizzat var ve devletin vicdanı harekete geçiyor bu operasyon yapılıyor. Bu operasyondan sonra şaşkınlık içerisinde önce savcılar sonra polisler görevden alınıyor, burayı kapatmak istiyorlar. Organize yolsuzluğun adı paralel devlet oldu, organize usulsüzlüğün hırsızlığın adı tuzak oldu. Elinizi vicdanınıza koyun, geçen dönem Akp’ye oy veren bütün yurttaşlarıma sesleniyorum, ya bu hırsızları tercih edeceksiniz çocuklarınızın alın terinizi çalan insanların tercih edeceksiniz,  ya bu ülkede onurla, şerefle mücadele etmiş Cumhuriyet Halk Partisi’ni seçeceksiniz. Bu seçim sadece klasik bir Belediye Başkanı seçimi değil, sadece sayın Sungur’u seçmeyeceksiniz, Türkiye’nin geleceğini tayin edeceksiniz, çocuklarınızın geleceğini tayine edeceksiniz.

 

 “Niye yüreğiniz yetmedi de ‘alın çocuklarımızı ne soracaksanız sorun’deme cesaretini gösteremediniz?”

 

Ne telaştır, ne aceleydi internet yasasını çıkartıyorsunuz? 15 yıldır bu internet yasası sizi rahatsız etmiyor da 15 gün içerisinde nedir bu rahatsızlık? Niye yüreğiniz yetmedi savcıya çağrı yapıp hodri meydan alın çocuklarımızı ne soracaksanız sorun deme cesaretini gösteremediniz? Gösteremezsiniz. Ne yapalım, kumpas kuralım savcıyı görevden alalım, polisleri dağıtalım, yasayla şunu kısıtlayalım bunları yapma imkânınız yok. Sayın Başbakan, siz hangi yasakları getirirseniz getirin, önümüzdeki günlerde yapmış olduğunuz kirliliklerin hiçbir tanesini kapatma imkânınız olmayacak. Nereyi kapatacaksınız, Türkiye’yi, dünyayı nasıl kapatacaksınız, dünyaya gücünüz yeter mi?

Siz değil miydiniz daha 10 yıl önce bu tapeleri, dinlemeleri delil olarak kabul eden, şimdi ne oldu? Şimdi ucu çocuklarınıza dokununca bu paralel devlet oldu.

“Ortada organize yolsuzluk paralelliği var, başka hiçbir şey yok”

 Buna hiç inanmayın, sadece ortada organize yolsuzluk paralelliği var, başka hiçbir şey yok. Bakanların çocuklarına, Bakanların ailelerine baktığınızda Türkiye’nin nasıl soyulduğunu göreceksiniz, bu soyguna dur diyeceğiz. Pişkin pişkin sokağa çıkıp hiçbir şey olmamış gibi anlatıyorlar, inanılır gibi değil. Sadece bizim tespitlerimiz değil, uluslar arası kuruluşların tespitlerine göre, son dönemlerdeki yolsuzluğun miktarı 100 milyar Euro’nun üzerinde. Emekli ağabeyim, maaşı alamıyorsan oraya bakacaksın, çiftçi kardeşim tarımda zarar ediyorsan oraya bakacaksın,  ufak esnaf o 100 milyar Euro’ya bakacaksın, polis kardeşim sürgün ediliyorsan oraya bakacaksın. Bütün bu fotoğrafları görmeden, götürüp onlara oy verecekseniz valla buna da pes derim, başka hiçbir şey demem.”

 

“Bir ülkede organize yolsuzlukta 100 milyar Euro tespit edilen, edilmeyeni de var, olmuşsa o ülkenin iktidarı bir gün makamında oturamaz.” İfadelerini kullanan Tekin, bir arkadaşından aldığı 500 bin Euro borcun medyaya düşmemesi için sansür uygulamaya çalışıp daha sonrasında da bu olayın ortaya çıkmasıyla 24 saat içinde istifa eden ve yargılanan Alman Cumhurbaşkanı’ndan örnek verdi.

 

Tekin ifadelerinin devamında ise şu sözleri kullandı:

 

“Türkiye’nin kurucusu, sahibi tek kale Cumhuriyet Halk Partisi”

 

“ Zaman zaman bizi eleştiriyorlar daha sert muhalefet yapın diye, mecliste en sert muhalefeti yapıyoruz, TRT devletin televizyonu bunu kestiler, gazetelere sansür getirdiler, hangi baskıyı kurarsan kur bütün bu mücadelede Cumhuriyet Halk Partisi hep karşında olacak. Türkiye’nin kurucusu, sahibi tek kale Cumhuriyet Halk Partisi.  Hangi yasakları getireceksen getir, hodri meydan diyoruz. Ajanslara haber geçiyor, haberlerimizin yarısı sansür ediliyor, niye sansür ediliyor? Zat-ı muhteremlere hırsız demişiz, İftira mı attık kardeşim? İftiraysa iftira deyin. Geçmiş dönemde muhalefet, muhalefet olduğu için inanmıyordunuz. Devletin bütün tapelerine, bilgilerine bakın bir, hırsızlık ve yolsuzlukları çok net bir biçimde görebilirisiniz.

“En kısa süre içerisinde Rıza Sarraf’ı bırakmak zorunda kalacaklar”

Yıllar önce Başbakan’ın hakkında bir kitap yazan gazeteci 6 yıldır cezaevinde. Neydi bunun suçu? Kitap yazmış, yolsuzluklarda suçüstü olan çocuklar nerede? En kısa süre içerisinde göreceksiniz, o meşhur İranlı iş adamı Rıza Sarraf’ı bırakmak zorunda kalacaklar. Bırakmasalar, zorunlu olarak bırakacaklar, başlarına ne geleceğini bildikleri için bütün bu yargıyı kumpas edip Rıza’yı kurtarmak istiyorlar. Rıza’yı da kurtarsanız, çocuklarınızı da çıkarsanız Türkiye halkı sizi bu yolsuzluk mezarına batıracaktır, bundan kurtulma şansınız olmayacaktır.

İnşallah 30 Mart’ta yolsuzluğun önünü kesmenin ve temiz siyasetin önünü açmanın yolu sizin elinizde olacak. Bütün dostlarınızı, akrabalarınızı, kimler varsa tek tek arayıp söyleyeceksiniz. Geçmiş dönemlerde bu partilere oy vermiş kimler varsa, gelin bu dönem Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verelim.

 

“İnternet yasağını neden getirdiklerini hep beraber göreceğiz”

 

Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verelim ki bütün yasakları kaldıralım, evrensel hukuku işletelim, özgür medya özgür basın olsun, özgür basın olursa her şeyi görme şansınız olur. Önümüzdeki günlerde internet yasağını neden getirdiklerini hep beraber göreceğiz. O internet yasağının arkasındaki tehlikenin ne kadar büyük olduğunu burada ifade etmek istemiyorum, ama önümüzdeki süreçte hep beraber gördüğümüzde, bunların sadece yolsuzlukların değil, aynı zamanda Türkiye’nin başını nasıl belaya soktuklarını önümüzdeki günlerde hep beraber görmüş olacağız.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam