• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TEKNOLOJİK ARAÇLARLA ETKİN VE VERİMLİ İLAÇLAMA ÇALIŞMASI

TEKNOLOJİK ARAÇLARLA ETKİN VE VERİMLİ İLAÇLAMA ÇALIŞMASI

Bilecik Belediyesi tarafından haşerelere karşı etkin ve verimli bir çalışma yürütülmesi adına hazırlanan araçların tanıtımı yapıldı.

Pelitözü Gölpark’ta düzenlenen programa; Belediye Başkanı Semih Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Metin Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Gürses, Melek Mızrak Subaşı, Muharrem Dumansızoğlu, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.Belediye Başkan Semih Şahin, yeni sezonda kullanılacak  ilaçlama araçlarını ve çalışmalarını  inceleyerek, basın mensuplarına bilgi verdi.Haşerelerden ve kokudan uzak bir Bilecik için yapılan ilaçlama çalışmalarını yakından izlediğini kaydeden  Belediye Başkanı Semih Şahin, “ Yeni sezon için  ilaçlama çalışmalarına başladık. Bu çerçevede ilaçlamayı ne tür aletlerle nasıl yaptığımızı görmek için buradayız.  Ormanlık ve yeşil bir bölgedeyiz, dolayısıyla etrafımızda birçok haşere de bulunuyor. Biz de bunlara karşı etkili bir ilaçlama sistemi yürütmeye çalışıyoruz. Geçtiğimiz dönemlerde de bu çalışmalar yapılıyordu ancak biz teknolojisini ve bilimselliğini daha da arttırarak en iyisini yapmaya çalışacağız.” İfadelerini kullandı.

Başkan Şahin daha sonra ilaçlama çalışmalarında kullanılan Drone,  Sherp, kanal sisleme cihazı, mist blower, pulvarizatörlü ulv cihazlarının çalışma şekillerini inceledikten sonra, sulak alanlarda etkili olan sherp aracına da binerek bilgi aldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam