Tıp Bayramı Kutlandı

Tıp Bayramı Kutlandı

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Şeyh Edebali ve Kültür Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, sağlık teşkilatının günün 24 saatinde, yılın tamamında, 7'den 70'e herkesin ihtiyaç duyduğu bir teşkilat olduğunu ifade ederek, 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz da 'Halka hizmeti hakka hizmet' olarak gören ve kesintisiz 24 saat çalışma kabiliyeti ve azmi içerisinde olan sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak, "Allah sizlere sabır versin diyorum. Çünkü eşimize, çocuğumuza, sevdiğimize bir şey olduğu zaman gittiğiniz ilk yer hastane ve o anlamda da çok sabırsız oluyoruz. Dolayısıyla bu sabırsız insanlarla muhatap olma, onlara hizmet etme anlamında hakikaten hem zor hem kutsal hem de bir yönüyle de zevkli bir mesleğiniz var" şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz ise ülkede, tıp mesleğini ve geleneklerini yaşatan, yaşamı boyunca öğrenmeyi ilke edinerek, ülkesine ve insanlığa hizmet amacını taşıyan, tıp biliminin ilerlemesi için çalışan doktor ve sağlık personelin, insanların daha sağlıklı, daha mutlu bir yaşam sürmesi için özveriyle çalışarak toplumun inandığı, her zaman değer ve destek verdiği, gönül borcu duyarak saydığı kişiler olduğunu söyledi.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mustafa Yılmaz da son 10 yılda ülkenin parlayan yıldızı olan sağlık hizmetlerini, sağlık çalışanlarının ellerinde yukarıya taşımanın öncelikli hedefleri arasında yer aldığını belirterek, hiçbir şeyin çözüm yolunun şiddet olmadığını ifade etti.  

Konuşmaların ardından Vali Nayir, İl Sağlık Müdürlüğünce oluşturulan komisyonca yılın hekimi ve sağlık personeli seçilen çalışanlara plaket ve teşekkür belgelerini, AK Parti Bilecik Milletvekili Poyraz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince düzenlen futbol turnuvasında dereceye giren takımlara kupalarını, Vali Yardımcısı Ekrem Ballı ve İl Sağlık Müdürü Yılmaz, Sağlık çalışanları arasında düzenlenen 'Sağlık olsun' anı ve şiir yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini verdi.

Etkinlik, Osmaneli Ticaret Meslek Lisesi halk oyunları ekibinin gösterisi ve yerel sanatçı Hilal Coşkun'un verdiği konserle sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam