TIP FAKÜLTESİ KURULUYOR

TIP FAKÜLTESİ KURULUYOR

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Rektörlüğü tarafından yeni fakülteler kurmak için Yükseköğretim Kurulu’na yapılan başvurular olumlu sonuç verdi.  Geldiği günden bu yana YÖK ve Ankara ile yaptığı temaslarla Bilecik’e tıp fakültesi kurdurmak için büyük uğraşlar veren Rektör Profesör Doktor Şükrü Beydemir’in emekleri boşa çıkmadı. Bilecik’in gelişimine ve sağlık alanında ilerlemesine katkı sağlayacak olan Tıp Fakültesi kurulması yönündeki karar Resmi Gazete’de yayınlandı.

BŞEÜ’ye tıp fakültesi kurulmasına diğer Yükseköğretim Kurumlarına bağlı olarak enstitü, fakülte ve yüksekokul kurulması, kapatılması birleştirilmesi veya adlarının değiştirilmesi hakkındaki ekli kararın yürürlüğe konulmasına,2809 Sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu’nun ek 30’uncu maddesi gereğince karar verildi.

Üniversitenin eski ve yeni yönetimin Tıp Fakültesi kurulması noktasında gösterdikleri emeğin yanı sıra Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir ve Milletvekili Selim Yağcı’nın da katkıları büyük oldu.

Resmi Gazetede yayımlanan karara göre 15 üniversitede yeni fakülteler kurulacak. Yine aynı kara göre 16 üniversitede ise bazı enstitü, fakülte ve yüksek okullar kapatılıp veya isim değiştirilirken, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ne Tıp Fakültesi kurulması kararlaştırıldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam