• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TOKİ’DE SONA DOĞRU

TOKİ’DE SONA DOĞRU

Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde uzun yıllardır yapımı beklenen Toplu Konut İdaresi (TOKİ) evleri için sona doğru yaklaştı.

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer Toki Başkanı Ömer Bulut’u makamında ziyaret etti.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Başkan Suer şu ifadelere yer verdi ; “Toki Başkanı Sayın Ömer Bulut’u makamlarında ziyaret ettik.Hamdolsun çalışmalarımızın meyvelerini alıyoruz. 1.Etap 150 konut bu gün itibariyle programa alındı. İlçemize hayırlı olsun. İnşallah en kısa zamanda kapalı pazarımızın ve çarşımızın’da temellerini atıyoruz.”

İlçede bir an önce çözümlenmesi gereken konulardan biri de ‘konut’ ihtiyacı olduğunu belirten Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer açıklamasına şu ifadelerle devam etti; “ Konut ihtiyacına neden olan durumları sıralayacak olursak;
– Başka il ve ilçelere verilen göçten dolayı oluşan nüfus azlığında yeni konutların inşa edilmemesi
– Dışarıdan alınan göç sonucu (öğrenci, memur vs.) artan konut ihtiyacını karşılayamama
– Riskli, eski ahşap bina sayısının fazla olması
– Yeni konut yapımının oldukça maliyetli olması

Bilecik Merkez’de ve çevre ilçelerimizde uzun yıllar önce konutlar inşa eden TOKİ’nin, ilçemizde de yeni konut alanları kurması uzun zamandır bekleniyordu. Nitekim daha önceki görüşmelerin verimsizliği ve bu konuda kararlı bir tutum gösterilememesi bu süreci oldukça geciktirdi.

Sizlerin seçtiği ve desteklediği Belediye olarak, göreve gelir gelmez TOKİ yetkilileri ile tekrar masaya oturup, bu konudaki kararlılığımızı ve ciddiyetimizi gösterdik. İlçemizde toplu konutların kısa sürede inşa edilmesi için söz aldık.

“Şu an TOKİ başvuruları devam ediyor

TOKİ için başvurular başladı. Belediyemize gelen hemşerilerimize ön talep formları verilip, gerekli bilgilendirmeler yapılıyor. Kişinin bütçesine göre 2 + 1 veya 3 + 1 evlerden oluşan konutlardan, kira öder gibi ev sahibi olabilmek için kimlerin yararlanabileceği gerekli koşulların yer aldığı bilgilendirme formuna da Belediyemize gelerek ulaşabilirsiniz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam