TOSUN:”PROJE KAPSAMINDA 96 BİN 290 LİRA DESTEK ALMAYA HAK KAZANDIK.”

TOSUN:”PROJE KAPSAMINDA 96 BİN 290 LİRA DESTEK ALMAYA HAK KAZANDIK.”

Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Pelitözü Gölpark'ta projenin kapanış programı nedeniyle düzenlenen etkinlikte, millet olarak yeterince spor yapan bir millet olmadıklarını dile getirerek, Almanya'da spor yapan sporcu sayısının nüfusun yüzde 10'una yakın, Türkiye'de ise 0,87'lerde olduğunu söyledi.

Hem spor yapmadıklarını hem de yaptıkları sporu da bilinçli yapmadıklarını belirten Güney, "Spora yönelik kim ne yaparsa biz çok memnun oluyoruz. Hedefimiz her çocuk mutlaka kendine uygun bir sporu seçsin, onu ömür boyu yapsın, bundan lisans çıkartsın. Her çocuk güzel sanatların bir alanı ile ilgilensin. Sporu hayatınızdan hiç çıkartmayın. Ben spordan memnun kaldım, güzel sosyal etkinlikler yaptım, dostluklar kurdum. Türkiye hem sporda hem de ekonomide hak ettiği yeri alacak, gençler ve spora emek verenler sayesinde" dedi.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ise İl Özel İdaresi ve belediyelerin imkanlarıyla daha aktif spor çalışmaları gerçekleştirebileceğini belirterek, tebrik ve takdir edilmesi gerekenin organizasyonu yapan dernekten daha çok aktiviteye katılan gençler olduğunu ifade etti.

Bilecik ASKF Başkanı Nusret Tosun da federasyonun proje kapsamında 96 bin 290 lira destek almaya hak kazandığını hatırlatarak, proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetleri anlattı.

Programa, Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız ile Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen ve sporcular katıldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam