Traktörle gezip davul çalarak sahura uyandırıyorlar

Traktörle gezip davul çalarak sahura uyandırıyorlar

Ramazan davulculuğunu ailece benimseyen ve iki yıldır aksatmadan bu işi yürüten çiftten Mehmet Şen, traktörü kullanıyor, karısı da traktörün arka bölümündeki oturakta davul çalıyor. Çift, sahur vaktinde kent sokaklarını gezerek halkı sahura uyandırıyor. 
     İsmet Paşa Mahallesi'nde yaşayan Mehmet Şen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, inşaatlarda boyacılık yaparak geçimini sağladığını söyledi. 
     Ramazan davulculuğunu 2005-2009 yıllarında yaya olarak ek gelir elde etmek için yaptığını dile getiren Şen, ramazan aylarında davul çalarak, yılın diğer aylarında da inşaatlarda boyacılık yaparak geçinmeye çalıştıklarını bildirdi. 
     Şen, yaşlandığı için yürüyerek gezmenin yorucu olduğunu anlatarak, ''Daha önce mahalleyi yaya olarak kendim dolaşıyordum ancak artık yaşlandım. Bu şekilde zor olmaya başladı. Bu nedenle eşime de davul çalmayı öğrettim. İki yıldır eşimle birlikte insanları sahura kaldırıyoruz. Üç mahallede davul çalarak oruç tutanları sahura kaldırıyoruz. Ben traktör kullanıyorum, eşim davul çalıyor'' dedi. 
     Ramazan ayında bu işten 500 ile bin lira arasında gelir elde etmeyi hedeflediklerini ifade eden Şen, bahşişlerin daha fazla olmasını ümit ettiğini sözlerine ekledi. 
     Kezban Şen de, kocasıyla davul çalmaya çıktığında sahur yemeğini kızının hazırladığını anlatarak, ''Ne yapalım, ekmek davası. Eşimle davul çalıp ekmek parası kazanıyoruz'' dedi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam