TSO’DAN ENFLASYONLA TOPYEKUN MÜCADELE PROGRAMI’NA DESTEK

TSO’DAN ENFLASYONLA TOPYEKUN MÜCADELE PROGRAMI’NA DESTEK

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Şükrü Keskin, Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na ilişkin, “Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekun mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.” dedi.

Keskin, BTSO’nun merkezinde düzenlendiği basın toplantısında, fiyat istikrarının, ekonominin durumunu en iyi yansıtan önemli göstergelerden biri olduğunu söyledi.

Türkiye’nin, 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde ettiğini ve enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesinin sağlandığını vurgulayan Keskin, şöyle konuştu:

“Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağan dışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift hanelere çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programı’nı son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizin. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekun bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır.”

Bu çerçevede TOBB, odalar ve borsaların, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içinde olduğunu dile getiren Keskin, “81 il ve 160 ilçede odalarımız ve borsalarımız enflasyonla mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki bu mücadeleye toplumun tüm kesimleri ne kadar güçlü destek olursa etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz.” ifadesini kullandı.

Tek yürek ve tek ses olunması durumunda enflasyonla mücadelede de netice alınacağına dikkati çeken Keskin, şunları kaydetti:

“Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır. Biz de Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki Bilecik olarak gereken fedakarlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü işbirliği ile içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.” AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam