• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TÜGVA BİLECİK TEMSİLCİLİĞİNE AYDOĞAR ATANDI

TÜGVA BİLECİK TEMSİLCİLİĞİNE AYDOĞAR ATANDI

Bilecik Belediyesi avukatı Hasan Sevinç’ten sonra Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)  Bilecik İl Temsilciliği görevine TÜGVA Bilecik İdari İşler Koordinatörü İbrahim Aydoğar getirildi. TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet tarafından ataması yapılan İbrahim Aydoğar ve Ekibi yapılan Genel Kuruldan sonra görevine başladı.

Düzenlenen Genel Kurul’a Genel Başkan Yardımcısı Dr. Esra Karabal ve Bölge Teşkilat Sorumlusu Mehmet Özcan katıldı. İl Temsilcisi İbrahim Aydoğar yaptığı konuşmada; “Hepimizin malumudur ki; Vakıf kurumu dinimiz ve tarihimizdeki yeri çok önemlidir. Osmanlı’da bir ferd vakıf şifahahesinde doğar, vakıf bir beşikte sallanır, vakıf bir mektepte okur ve netice de vakıf bir tabut ile ahirete yolcu edilir. Rabbim; ecdadımızın Vakıf konusundaki bu hassasiyetini ve samimiyetini bizlere de nasip eylesin” dedi.

“Dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa içinde barındıran TÜGVA’nın bir mensubu olmaktan şeref duyuyorum. Allah izin verirse önümüzdeki 2 yıllık görev sürecimizde aynı yolda yürüdüğümüz kardeşlerimizle güzel çalışmalar yapmak nasip olacaktır diye ümit ediyorum. Ve inşallah yeni hedeflerimizle ve dik duruşumuzla önümüzde ki dönemlerde de Allah’ın dinine, ülkemizin ve ümmetin iyiliğine hizmet etmek için elimizden geleni yapacaklarını” söyledi.

Konuşmasında amaçlarını da belirten Aydoğar; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hayalini kurduğu Yeni Türkiye’yi inşa edecek gençleri yetiştirmek olacaktır. Dinini bilen, onunla amel eden; memleketi için ter, mazlum İslam coğrafyaları için gözyaşı ve yeri geldiğinde şahadet için kanını döken bir gençlik yetiştirmek asli vazifemizdir. Rabbim izin verirse, dininin, dilinin, beyninin, ilminin, ırzının, evinin davacısı bir gençlik için çalışmaya gayret edeceklerini” belirtti.

Türkiyeli gençlerin; mazlum İslam coğrafyalarının umudu olduğunu söyleyen Aydoğar; “Biz TÜGVA ailesi olarakta bu sorumluluğun farkında olmalıyız. Hepimiz bilmeliyiz ki bir hareketin, bir teşkilatın başarılı olması için samimiyetin, fedakârlığın ve ihlasın olması şarttır. “Essebebü Kel Failün” yani “Sebep olan yapan gibidir” düsturunu esas kabul edecek; vaktinden, ailesinden ve işinden fedakârlık edip, hayır için koşturan bir vakıf olmalıyız. Bu vesileyle buradan tüm İslam Alemi’ne, tüm mağdur ve mazlumlara selam ediyorum. İnşallah; gayret bizden, Tevfik Allah’tandır” diyerek Genel Kurula katılanlara teşekkür etti.
Yeni TÜGVA Bilecik yönetim kurulunda şu isimler yer aldı; İl Temsilcisi İbrahim Aydoğar,  İnfaz Koruma Memuru Fuat Karakuş, İmam Bilal Kır, Eğitimci Emrah Bilanik, Öğrenci Taha Dingeç, Belediye Çalışanı Ahmet Arif Demir, Yurt Müdürü Hilal Yıldırım, Eğitimci-İdareci M. Tarık Önal, Grafiker Kadir İblağ, Avukat Fuat Selbes, Tekniker Bayram Yarım, Eğitimci-İdareci Hüsnü Anıl Tekin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam