TÜM TEDBİRLER ALINDI

TÜM TEDBİRLER ALINDI

Bilecik Valiliğinden yapılan açıklamada;
14-17 Haziran 2018 tarihlerindeki Ramazan Bayramı tatilini vatandaşlarımızın huzur-güven içerisinde geçirmeleri ve 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili olarak aşağıdaki tedbirlerin alınması Valiliğimizce uygun görülmüştür.

1- İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce görev bölgelerinde emniyet ve huzuru temin edici her türlü güvenlik önlemleri alınacak, halkın huzur ve güven içinde Ramazan Bayramı ve aynı sürece denk gelen seçim öncesi dönemde huzuru bozacak ve güvenliği tehdit edebilecek her hangi bir olayın çıkmasına izin verilmeyecektir.

2-Bayram süresince ve seçim döneminde propaganda amacıyla kullanılan malzemelerin görüntü ve çevre kirliliğine sebep olmaması için 298 sayılı Kanun ve 2872 sayılı Çevre Kanununun ilgili hükümleri uygulanacak ve halkın huzur ve rahatını bozacak nitelikteki sesli propagandalar hususunda 298 sayılı Kanunun 56 ncı maddesi ile 2872 sayılı Kanunun ve diğer mevzuatın konuya ilişkin hükümleri uygulanacaktır.

3- Bayram süresince her türlü sağlık tedbirleri İl Sağlık Müdürlüğünce alınacak, hastanede düzenli bir nöbet hizmeti verilmesi sağlanacaktır.

4- Vatandaşlarımızın alışverişlerini rahatlıkla yapabilmelerini sağlamak amacıyla belediyelerce gerekli tedbirler alınacak ve alış-veriş mahallerinde zabıta denetimleri yoğunlaştıracaklardır.

5- Tatil süresince elektrik hizmetlerinin devamlı ve aksamadan yerine getirilmesi Osmangazi EDAŞ Müdürlüğünce sağlanacak, meydana gelebilecek elektrik arızalarının anında giderilmesi için, tamir ve bakım ekipleri oluşturulacaktır.

6- Bayram süresince yoğun haberleşmenin olacağı düşünülerek İl Telekom Müdürlüğünce haberleşme ile ilgili her türlü teknik ve personel tedbirleri alınacaktır.

7- Bayram süresince kutlamalarda bulunmak isteyen vatandaşların güvenle yolculuk etmelerini sağlamak amacıyla Karayolları 144. Şube Şefliği ve İl Özel İdaresince yolların devamlı açık bulundurulması sağlanacak, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca meydana gelebilecek kazaları önlemek amacıyla trafik kontrolleri yapılacak, özellikle Bozüyük-Mekece Karayolunda Bölge Trafik ekiplerince 24 saat esasına göre görev yapılacaktır.

8- Tatil süresince meydana gelebilecek ölüm olaylarında vatandaşlarımızın cenaze ve defin işlemlerinin yapılması için Belediyeler, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Müftülüğünce işbirliği yapılarak gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır.

9- Bayramın ve seçimler öncesi dönemin huzur, barış ve güvenlik içerisinde milli birlik ve beraberlik duygularıyla kutlanması ve geçirilmesi için ilgili birimlerce gerekli tedbirlerin alınması, koordinasyonun sağlanması ve alınan tedbirlerin hassasiyetle yerine getirilmesi sağlanacaktır.

Yukarıda belirtilen hususlara titizlikle riayet edilmesini ve alınan tedbir ve hizmetlere ilişkin meydana gelebilecek aksaklıklar ve vukuu bulması muhtemel olayların anında Makamıma bildirilmesini rica ederim.
Tahir BÜYÜKAKIN
Vali

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam