TURGAY YILMAZ: “Bize masaya vuracak adam lazım”  SERKAN YILDIRIM: “Masaya vursan ne olacak?”

TURGAY YILMAZ: “Bize masaya vuracak adam lazım” SERKAN YILDIRIM: “Masaya vursan ne olacak?”

Nalbant’ın konuşmasının ardından söz alan Gölpazarı CHP İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Yılmaz ile Meclis Başkanı Serkan Yıldırım arasında kısa bir gerginlik yaşandı.

 Yılmaz’ın;  “Burada Valilik bünyesinde Vali beyin başkanlığında bir olağanüstü durum ilan edildi mi, bir çalışma yapıldı mı?” sorusunu yöneltmesi ve ardından “Ben basında hiç Vali beyin adını da duymadım, böyle bir yere talimat verdiğini de duymadım.” demesi gergin anların yaşanmasına neden oldu.

Meclis Başkanı Serkan Yıldırım da “Vali beyle biz sabah da görüşüyoruz, gece de görüşüyoruz” ifadelerini kullanması üzerine ikili arasında şu diyalog gerçekleşti:

 

Serkan Yıldırım: Vali beyle biz sabah da görüşüyoruz, gece de görüşüyoruz.

Turgay Yılmaz: Görüşmek ayrı bir şey, görüşürsünüz, samimi olursunuz. Bize masaya vuracak adam lazım.

Serkan Yıldırım: Masaya vursan ne olacak? İnegöl ile Bozüyük arası kapalı, yol kapalı şu anda. Duble yollar kapalı. Marmara’yı, Ankara’ya bağlayan yol kapalı. Şimdi Gölpazarı mı önemli, orası mı önemli? Adam diyor ki İnegöl – Uludağ’dan ekibi çektim, püskürtüyorum diyor, 2,5 metre kar oldu.

Turgay Yılmaz: Geçen sene kar yağmadan taşeron firmaya verilen bir hizmet var.

Serkan Yıldırım: Hocam sen ne zaman gördün böyle bir kar yağdığını? En son 1987’de bir yağmış ama böyle bir kar, olağanüstü bir durum yaşamadık.

Turgay Yılmaz: Deprem olur, hiç kimsenin haberi olmadan aniden olur, tedbir alamazsınız ama 10 gün önceden meteoroloji bilgi veriyor. Başkanım bunlar neden araç parklarının hizmet alanlarını fazla yapmadılar? Bu hizmet alanının her tarafta inşaatların, greyder, kepçe her şey kiralanabilir. Karayollarının bunu yapması gerekiyordu.

Serkan Yıldırım: 30 cm kar yağacak dedi, 1 metre kar yağdı. Az önce de söyledim İnegöl ile Bozüyük arasında şu an 2,5 metre kar yığıntısı olduğu söylüyor, kepçeyle dahi atamadım diyor. Karayolları bölge müdürüyle az önce görüştük. Biz dedik ki Bozüyük’ten olan şeylere göndereceğim ekip dedi, tuzlamayla ilgili yapacaklar. Bizim Gölpazarı’na kadar açık, buzlanma var.

 

CANER ALKAN

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. hiç – Uludağdan çekilen araçla yol açıyor diyorsun.Peki diğer onlarca araç nerde yatıyorbiliyonmu.En fazla ikisi üçü orada fiilen çalışabilir diğerleri nerde peki. Kimi kandırıp savunuyor bu serkan.

  2. ALLAHTAN GELENEDE İNANMAZLAR – Bazı zihniyetler başına ne gelirse gelsin illaki birilerini suçlarlar.Serkan bey 1,5 metre kar yağdı diyor diğer zat masaya vuracak adam lazım diyor.Muhalefet her zamanki gibi başkalarının acılarından kendilerine pay çıkartıyor ama şunu unutuyorlar 2002 öncesi türkiye bitikti.Şimdi buldukça bunuyorlar.Ey muhalefet bakın bir çok ilçede kar nedeniyle binalar çöküyor bu binalar hep sizin zamanınızda yapılan binalar başkalarına bok atmakta üstünüze yok.Onun için hiç bir sözünüz inandırıcı gelmiyor insanlara.Allah’tan gelene tevekkül etmeyide öğrenin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam