Türk Haber-Sen Bilecik Şube Başkanı Türkoğlu: “PTT’nin AŞ olmasına kesinlikle karşıyız’’

Türk Haber-Sen Bilecik Şube Başkanı Türkoğlu: “PTT’nin AŞ olmasına kesinlikle karşıyız’’

 

Türkoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, tasarının kanunlaşması halinde mevcut çalışanların unvan yükselme haklarının gasp edileceğini, iş güvencelerinin olmayacağını, yöneticilerin ve siyasilerin iki dudağının arasında olan sözleşmeli personel çalıştırılması yöntemiyle de kölelik düzenine geçileceğini öne sürdü. 
     Çalışan personelin bütün haklarının saklı kalmak kaydıyla çalışmaya devam edeceğini, unvan yükselmesi yapamayacağını, yeni personele ödenecek olan ikramiye ve diğer haklardan faydalanamayacağını savunan Türkoğlu, açıklamasında şunları kaydetti: 
     ''Kadro karşılığı sözleşmeli statüyle çalışan bu personel, tasarıyla kölelik statüsüne geçmeye zorlanmaktadır. Tasarı bu haliyle, kurumda çalışma barışını bozacak, çalışanlar arasında husumet çıkaracaktır. PTT'nin AŞ olması durumunda, kuruma idari sözleşmeli personel statüsü ile KPSS aracılığıyla personel alınacak ancak sözleşmeli personelin iş güvencesi olmayacak ve yeni tip sözleşmeli personelin bütün hakları her yıl Bakanlar Kurulu tarafından belirlenecek, sözleşmelerin yenilenip yenilenmeyeceğine Bakanlar Kurulu karar verecektir. Tasarı TBMM'de komisyonlara ne zaman gelecek bilemiyoruz. Bugünden itibaren başta hükümet olmak üzere, muhalefet partileriyle de görüşerek, bu tasarının geri çekilmesini talep edeceğiz. Sıkıntılara, personel eksiğine ve imkansızlıklara rağmen her yıl yaklaşık 200 trilyon lira kar eden PTT'nin AŞ olmasına kesinlikle karşıyız'' AA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam