TÜRKİYE GENELİNDE 70 ÜNİVERSİTE KONSEY BAŞKANLIĞI:  #VataniçincanvERENlerunutulmaz

TÜRKİYE GENELİNDE 70 ÜNİVERSİTE KONSEY BAŞKANLIĞI: #VataniçincanvERENlerunutulmaz

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Konsey Başkanlığı’nın da arasında bulunduğu Türkiye genelinde 70 Üniversite Konsey Başkanlığı, Trabzon Maçka’da şehit düşen Eren Bülbül ve Astsubay Fatih Gedik için açıklama yaptı.

Türkiye genelindeki Üniversite Konsey Başkan’larının yaptıkları ortak çalışma sonucunda  #VataniçincanvERENlerunutulmaz hashtagi ile Twitter’da gündem oldu.

Konsey Başkanları yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bir başkadır bu memleket, bu topraklar, bu anayurt, bu ülke ki genci ile yaşlısıyla birbirleri için adeta şehit olmakta yarışmış olan yiğitlerin ocağıdır. Bu ülke ki ezanı için bayrağı için ayak bastığı topraklar için herkese tatlı gelen o canı seve seve feda edenlerindir.

Otuz yıldır bu ülkenin üzerinde her türlü kirli emeli gerçekleştirmek için ittifak kuranlar bilmez bu duyguları…

Otuz yıl boyunca çoluk, çocuk, genç, yaşlı demeden acımadan bu canlara kıyıp alçaktan da alçalmış olanların vatan dedikleri kutsalı olmayan dağ taş ,bayrak dedikleri ise bir çaput, başka hiç bir şey değildir.

Gözü dönmüş olan bu hain topluluğu Trabzon Maçka’da yine bu vatanın evlatlarına alçaklıktan da öte saldırdılar ve daha hayatının baharında olan Eren kardeşimizi ve bir Astsubayımızı şehit ettiler.

Eren daha 16 yaşındaydı o bölücülük yapmadı, polise taş atmadı, devletini satanlardan olmadı. O bilakis bu vatanın evladı olduğunu, ecdadına yakışır bir torun olduğunu cümle âleme gösterdi. Gücü belki beraber şehit olduğu asker abisi gibi silahla çatışmak için yetmedi. Ama o kendine yakışanın en iyisini yaptı o başkaları gibi uşak olmadı o Vatanına hizmetkâr oldu ve ödülü mertebelerin, makamların en büyüğü olan ŞEHİTLİK oldu.

Eren ki ömrü yetseydi kan kusturacaktı o hainlere,büyüyüp serpildiği zaman zindan edecekti o dağları leş ile beslenen leş kargalarına, işte belki bunu bildikleri için kurşun sıktılar o küçük ama kocaman yürek taşıyan bedene ama o hainlerin bilmedikleri bir şey var ki bu toprakların üstünde ezan nidaları var olurken, bayrak burçta dalgalanırken Eren’ler her daim var olacak ve nasıl ki bir zamanların 15’li leri geçmişte zulüme nasıl dur dediyse aynı kanı taşıyan bu dönemin vatan evlatları bu hainlere bu ülkeyi dar edecek.

Bizlerde Üniversite Öğrenci Konsey Başkan’ları ve Yönetimleri olarak bu ülkenin geleceği için Eren olabilmek için Eren’ler yetiştirmek için canla başla çalışacağız bu ülkenin üzerinde oynanan hiç bir oyuna izin vermeyeceğiz bilakis oyun bozanlar olacağız

Tekrardan Trabzon Maçkada şehit olan Eren Bülbül kardeşimize ve şehit Astsubayımız Ferhat Gedik’e Allahtan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz

VE SON OLARAK EY HAİNLER

Sizin dediğiniz “Vatan” dağda başlayıp çöplükte biter. Bizim bildiğimiz “Vatan” ise EREN gibi yürekte başlayıp “Şehadetle” biter!

İYİ Kİ VARSIN EREN…”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam