TÜRKİYENİN ŞAMPİYON SPORCULARI BİLECİK’İN GURURLARI

TÜRKİYENİN ŞAMPİYON SPORCULARI BİLECİK’İN GURURLARI

ŞAMPİYON SPORCULAR DURDURAK BİLMİYOR

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarına ara vermeden devam eden sporculardan  taekwondo, atletizm ve dart  branşlarında üç farklı Türkiye derecesi geldi. Şampiyon sporcuların aldıkları dereceler şöyledir;

TAEKWONDO

Türkiye Taekwondo Federasyonu 2016 yılı faaliyet programında yer alan Ümitler Türkiye Şampiyonası 9-13 Mayıs 2016 tarihleri arasında Muğla Marmaris’te gerçekleştirilmiştir. Şampiyonaya İlimizden 4 sporcu katılmış olup 81 İlden toplamda 1650 sporcu mücadele etmiştir. Söz konusu Şampiyona’da Taekwondocu Buse Hanife Devlez 1650 sporcunun arasından 73 kg.da Türkiye 2.si olarak Bilecik’in Şampiyon sporcuları arasındaki yerini almıştır.

 ATLETİZM

Türkiye Atletizm Federasyonu 2016 yılı faaliyet programında yer alan Kulüpler arası Türkiye Şampiyonası 21-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirilmiştir. Şampiyona da 26 bayan 30 erkek takımı olmak üzere toplamda 600 sporcu mücadele etmiştir. Söz konusu Şampiyonada Atlet Hayriye Nur Arı 100m. engelli koşuda 15.44sn’lik derecesi ile Türkiye Şampiyonu olarak ismini altın harflerle yazdırmayı başarmıştır.

14-15 Mayıs tarihlerinde Balıkesir İlinde gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Analig Finalinde de başarısını koruyan Şampiyon Sporcu Hayriye Nur Arı 16 takımdan toplamda 400 sporcunun içinden sıyrılarak 100m. engellide 16.44sn’lik derecesi ile Türkiye 3.sü olmuştur.

DART

Bocce-Bowling-Dart Federasyonu 2016 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Dart Şampiyonası 5.ayak turnuvası 1-3 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilmiştir. Söz konusu turnuvada sporcu Merve Kartal Yıldız Kızlar kategorisinde Türkiye 3.sü olarak Bilecik’in Şampiyon sporcuları arasındaki yerini almıştır.

Bocce-Bowling-Dart Federasyonu 2016 yılı faaliyet programında yer alan 13-14-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Dart Şampiyonası 6.ayak ve ustalar turnuvasından sonra yapılan genel Türkiye sıralaması Yıldız Erkekler Kategorisinde sporcu Sefa Ateş Türkiye 2.si olarak Bilecik’in Şampiyon sporcuları arasındaki yerini almıştır.

Bocce-Bowling-Dart Federasyonu 2016 yılı faaliyet programında yer alan 13-14-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Dart Şampiyonası 6.ayak ve ustalar turnuvasından sonra yapılan genel Türkiye sıralaması Genç Erkekler Kategorisinde sporcu Yunus Can Yıldırım Türkiye 1.si olarak Bilecik’in Şampiyon sporcuları arasındaki yerini almıştır.

Ayrıca Gençler Milli Takım seçmeleri 28 Mayıs cumartesi günü Ankara’da yapılacak olup İlimiz sporcuları Yunus Can Yıldırım, Sefa Ateş ve Taner Devrim Milli takım seçmelerine katılacaklardır.

Çeşitli branşlarda böyle güzel başarılara imza atan sporcuları ve bu başarılarda büyük emeği olan antrenörleri makamında kabul ederek ödüllendiren Spor İl Müdürü Yıldız; ‘‘Sporcularımız çeşitli İllerde Şampiyonalara katılarak İlimizi ve bizleri en güzel şekilde temsil etmiş, çok önemli başarılara imza atmışlardır. Gittikleri her müsabakadan kupa ve madalyalarla dönerek bizleri gururlandıran sporcularımızı tebrik ediyorum. Bu başarıların altındaki emektarlar bir anlamda antrenörlerimizdir. Antrenörlerimiz Alper Bayraktar, Mert Moralı, Özlem Torunlar ve Aydan Yavuz hocalarımızı da tebrik ederek başarılarının devamını diliyorum ayrıca Dart il temsilcimiz Rüştü Yıldırım’a da desteklerinden ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum’’ dedi.

BİLECİK’İN GURURU OLDULAR

Bilecik Belediyesi Halter Branşı Sporcusu Furkan Sertel, Aksaray’da yapılan Büyükler Bedensel Engelli Türkiye Şampiyonasında 72 kilogram sikletinde, 120 kilogramlık kaldırışı ile Türkiye Şampiyonu olurken,  Nihat Yel ise 65 kilogram sikletinde 67 kilogram kaldırarak, Türkiye 3.’sü oldu.

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından Dağılgan Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonaya, 17 ilden 11’i kadın, 42’si erkek 53 sporcu katıldı.

Şampiyonada dereceye giren sporculara madalyaları Aksaray Valisi Şeref Ataklı, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk tarafından verildi.

Vali Ataklı, ödül töreninde, Aksaray’ın spor tesisleri bakımında geniş imkanlara sahip olduğunu belirterek, şampiyonaya ev sahipliği yapmalarından dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi.

GURUR2 GURUR3 GURUR4

GURUR1

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam