TÜZÜN BİLECİK’İN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ OLDU

TÜZÜN BİLECİK’İN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ OLDU

Yıllarca değişik siyasi partilerde gösterdiği faaliyetlerle Bilecik ve ilçelerinde efsane olan isimler, 7 Haziran seçimlerinde Yaşar Tüzün için birleşti. CHP Bilecik Milletvekili Adayı Tüzün’ü destekleme kararı alan isimler kampanya boyunca Tüzün lehine propaganda yapıyor.

CHP Bilecik Milletvekili Adayı Yaşar Tüzün, politikada yıllarca birbirleriyle kıyasıya rekabet eden siyasetçiler için ‘Birleştirici Güç’ oldu. 25. dönem milletvekili genel seçimlerinde Yaşar Tüzün’ü desteklediğini ilan eden isimler arasında uzun yıllar boyunca Demokratik Sol Parti, Doğru Yol Partisi, Anavatan Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi,Refah Partisi veAKP’de aktif politika yapanlar bulunuyor. ‘Tüzün çatısı’ altında birleşenler geçmişte kendi partilerinde Bilecik ve ilçelerinde Belediye Başkanlığı, il başkanlığı, ilçe başkanlığı, il genel meclisi üyeliği, belediye meclis üyeliği gibi önemli görevler üstlenmişlerdi.

Tüzün’ü destekleyen eski rakipler, kapı kapı dolaşarak halkla temasını hiç kesmeyen Tüzün ile karşılaştıklarında birlikte fotoğraf çektirirken bazıları da yakasına CHP rozeti takarak kampanyaya katılıyor. 

Aralarında, MHP’nin Bilecik Merkezdeki efsane isimlerinden İbrahim Eski’nin de bulunduğu Bilecik siyasetinin simge önderleri, “Yaşar Tüzün, geçmişteki hizmetleri, tecrübesi, halkımızla iç içe oluşu ve kurduğu örnek diyalogları ile Bilecik’i Meclis’te temsil edecek en doğru isimdir” diyor.

Yıllarca DYP Bilecik Merkez İlçe Başkanlığı görevi yapmış olan Seyhun Akıncı da Meclis’te en iyi Yaşar Tüzün’ün temsil edeceğine inandığı için kendisine desteğinin tam olduğunu açıklayan isimler arasında bulunuyor.

Tüzün’e desteğini açıklayanlar arasında çok sayıda sivil toplum örgütü yöneticisi bulunuyor.

Uzun yıllar ANAP’ta siyaset yapan, Bilecik eski Belediye Başkanı, 18-19’uncu dönem Milletvekili Mehmet Seven de CHP’ye üye olarak aktif olan seçim kampanyasına katılan isimler arasında yer alıyor.

12 Eylül öncesi CHP il Başkanlığı, parti meclisi üyeliği yapan 18. Dönem SHP Milletvekili Tayfur Ün de Bilecik’e gelerek CHP’nin seçim kampanyasında aktif görev aldı. İlçe ilçe, köy köy dolaşan Ün, CHP ve Tüzün için oy istiyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam