• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TÜZÜN GÖLPAZARLILARLA BULUŞTU

TÜZÜN GÖLPAZARLILARLA BULUŞTU

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Başkent Ankara’da 97 kişinin ölümü, yüzlerce kişinin yaralanması üzerine, planlanan açılış törenleri iptal edilince CHP örgütüyle birlikte Gölpazarı’na çıkartma yaptı. CHP ikinci sıra milletvekili adayı Hüseyin Elmas, eski milletvekili Tayfur Ün ve Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Yılmaz ile birlikte Gölpazarı’nda önce CHP’li üyelerle ilçe merkezinde toplantı yapan Tüzün ardından pazarı gezdi. Esnaf ve pazarda alışveriş yapanlarla sohbet eden Tüzün, daha sonra cadde ve sokaklarda esnafı ziyaret etti. CHP heyeti, gece de Yaşar Tüzün ve Hüseyin Elmas başkanlığında iki ayrı koldan gece yarısına kadar köyleri dolaştılar.

4 YILLIĞINA GÖNDERDİK, 4 AYDA NEDEN GERİ GELDİN

Tüzün, ziyaret ettiği köylerde, vatandaşlardan tarafından, “Biz seni 4 yıllığına milletvekili seçtik, sen 4 ay sonra geri geldin. Ne oldu anlat bakalım” diye karşılandı.

Tüzün, 7 Haziran seçimlerinin ardından CHP’nin milletin sandıkta verdiği “uzlaşın” mesajını iyi okuyarak fedakarca davrandığını, ancak Devlet Bahçeli’nin kendisine yapılan başbakanlık teklifine bile hayır dediği için muhalefette uzlaşma sağlanamadığını anlattı.

AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile yapılan görüşmelerde CHP’ye koalisyon kurma önerisi bile getirilmediğini belirten Tüzün, “Davutoğlu’na kalsa CHP ile hükümeti kurma yanlısıydı ama daha 7 Haziran’ın ertesi günü erken seçim yaptırmayı kafasına koyan Cumhurbaşkanı engel oldu” dedi.

CHP HÜKÜMETTE OLSAYDI…

7 Haziran’dan bu yana Türkiye’nin kan gölüne döndüğünü, Cumhuriyet tarihinin en kanlı katliamının gerçekleştiğini belirten Tüzün şunları söyledi:

“Türkiye böyle bir tabloda yaşamayı hak etmiyor. 7 Haziran’dan bu yana CHP hükümeti kurulsaydı emeklimiz iki dini bayramda iki ikramiye alacak, çiftçimiz mazotunu ucuz kullanacak, asgari ücretlimizin maaşı artacaktı. Bize kaynak nerede diye soranlar bugün CHP’den kopya çekerek aynı vaatlerde bulunuyorlar. Demek ki kaynak varmış ve iktidar bu paraları halkımızdan esirgiyormuş. En önemlisi CHP hükümette olsaydı yüzlerce polisimiz, askerimiz, sivil vatandaşımız hayatta olacaktı, baba ocaklarına ateş düşmeyecekti.  Çünkü biz ‘Önce Türkiye, Önce İnsan7 diyen bir partiyiz. Gelin 1 Kasım’daki fırsatı iyi değerlendirelim. Bilecik’te 1 milletvekili seçmek yetmez. Bilecik’te CHP’yi birinci parti yapalım, hatta ikinci milletvekilimizi gönderelim. Biz Bilecik’te birinci parti yaparsak Türkiye’de CHP iktidar olur. Gelin ‘bu sefer CHP’ diyelim. Gölpazarı’nı, köylerini mahrumiyet bölgesi olmaktan kurtaralım. ” 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam