Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı
admin • 24 Nisan 2013 10:39:18 
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı

 

Gerçekleşen etkinliği izlemekte sıkıntı yaşayan katılımcılar Atatürk Anıtı çevresini sararak töreni oradan izlediler.

Tören İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman’ın Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başladı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, 23 Nisan 1920’nin Türk milletinin kendi iradesini egemen kılarak, çağdaş dünyada saygın bir yer aldığı unutulmaz tarihi bir gün olduğunu söyledi. Şişman konuşmasında şunları aktardı:

“Binlerce yıl, hür ve bağımsız yaşamış Türk Milleti, 23 Nisan 1920’de milli egemenliğe kavuşarak, 93 yıldan beri kendi hayatını yönetme ve geleceğini belirlemede tek söz sahibi olmuştur.

Milli hakimiyetini demokratik hakkıyla, kendi iradesiyle belirlediği Türkiye Büyük Millet Meclisi vasıtasıyla, “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarını gerçekleştirmiştir. Çocukla özdeşleşen ve onunla anlam kazanan bu bayram, sevgili çocuklarımıza ve yüce milletimize kutlu olsun.”

Şişman öğrencilere hitaben de, “23 Nisan’da, bu günün önemini bilerek, heyecanını duyarak, ümit dolu çalışmalarınızla yarınlara koşacaksınız. Okumak, öğrenmek, araştırmak en büyük zevkiniz ve ihtiyacınız olmalıdır.” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından öğrenciler şiirler okudular. Son olarak Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu Halk Oyunları ekibi tarafından folklor gösterisi sergilendi.

Törene,Bilecik Valisi İbrahim Akpınar ve eşi Dr. Nihal Akpınar, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, Bilecik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Vali Yardımcıları Mehmet Öksüz ve Süleyman Deniz, Baro Başkanı Halime Aynur, daire müdürleri ve vatandaşlar ile öğrenciler katıldı. 

ZEYNEP KILBAHRİ      

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x