UMEM BECERİ’10 PROJESİ NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞTİRECEK

UMEM BECERİ’10 PROJESİ NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞTİRECEK

 

 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğiyle başlatılan UMEM Beceri'10 projesi 81 ilde uygulanmaya devam etmektedir.
Proje kapsamında işgücü piyasasının ihtiyaçlarına yönelik olarak 2500'e yakın kurs açılmış, edilmişlerdir. 2011 yılında sadece sanayi alanında açılan UMEM Beceri'10 projesi kursları, işgücü piyasasının ihtiyaçlarına cevap vermesi ve yüksek istihdam oranları yakalaması sonucunda hem işverenler hem de işsizler için tercih sebebi olmuştur.
 
Hizmet ve Tarım Sektörlerindeki Firmalar da Projeden Yararlanabilecek
 
Sanayi alanında başarıyla uygulana projenin, 2012 yılında taraflarca imzalanan protokolle hizmet ve tarım sektörlerine genişletilmesine karar verilmiştir. Bu doğrultuda, hizmet ve tarım sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların işgücü ihtiyaçlarına yönelik kurs açılabilecek, bu kurslarda yetişen ve sertifika sahibi olmaya hak kazanan  kursiyerlerin çoğu da istihdam edilecektir.
 
Kursiyerlere
Günlük 20 Lira
1 Nisan 2012 tarihinden itibaren, UMEM Beceri'10 projesi kurslarına katılan kursiyerler teorik ve işbaşı eğitimi süresince günlük 20 TL alacak, kursiyerlere kurs süresince “İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası” ve “Genel Sağlık Sigortası” yaptırılacaktır.
Kurslarda başarılı olan kursiyerleri istihdam eden firmalar ise aşağıdaki istihdam teşviklerinden faydalanacaktır:
-18 – 29 yaş arası erkekler ve yaşa bakılmaksızın kadınları istihdam eden firmaların 42 ay süreyle (3,5 yıl)
-30 yaş üzerindeki erkekleri istihdam eden firmaların 30 ay süreyle “Sigorta Primi İşveren Payı, ödemeleri İŞKUR tarafından karşılanacaktır.
Detaylı bilgi için proje web siteleri www.beceri10.org.tr ve www umem.org.tr adreslerinden 7/24 Umem Beceri'10 Çağrı Merkezi 444 86 36'dan bilgi alınabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam