UMKE Birimi 2012 Yılı Çalışmaları

UMKE Birimi 2012 Yılı Çalışmaları

 

“-Gönüllü olarak, Bilecik Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinde;  3 Doktor, 2 Paramedik,  7 Acil Tıp Teknisyeni, 6 Sağlık Memuru, 2 Hemşire ve 1 Sivil Savunma Uzmanı ile birlikte toplam 21 kişi görev yapmaktadır.

-2012 Yılı içerisinde Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri personelinin kıyafet eksikliği Sağlık Bakanlığı'mız tarafından giderilmiştir.

-2012 Yılı Faaliyet Planı kapsamında ilk altı ay içerisinde, Olay yeri güvenliği ve Triaj Eğitimi, Afetlerde Sağlık Yönetimi Eğitimi, Medikal Çanta Eğitimi, Temel Kampçılık Eğitimi Kampı, Afet durumunda en çok ihtiyaç duyulacak olan telsizle ilgili olarak Haberleşme Teknikleri Eğitimi, İntikal ve Yön Bulma Eğitimi Kampı, UMKE aracı ile ilgili olarak Araç Donanım ve Sürüş Eğitimi, İleri Yaşam ve Crush Eğitimi, Bilecik Devlet Hastanesinde Enkaz ve Yangın tatbikatı UMKE personellerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

-Ayrıca; Bursa İlinde yapılan KBRN Eğitimine KBRN timinde yer almak isteyen 7 UMKE personeli katılmıştır. Bursa İlinde Temel Kampçılık ve Dağcılık ( Dağ Timleri ) 1.Etap Eğitimine 6 UMKE personeli katılmıştır. Çanakkale Savaşlarının 97.Yıldönümü Anma Törenleri için 1 UMKE Timi Çanakkale İline görevlendirildi. Bursa İlinde 1. Etabı gerçekleştirilen Temel Kampçılık ve Dağcılık Eğitimi Kampı  (Dağ Timleri) 2. Etabı Bilecik İlimizde Bursa, Balıkesir ve Çanakkale İllerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Kampa İlimizden Dağ Timinde görev yapan 6 UMKE personeli katılmıştır. Güney Marmara İlleri UMKE Ekipleri (Bursa, Bilecik, Çanakkale, Balıkesir, Yalova) İznik Eğitim ve Tatbikat Kampına İlimizden 17 UMKE personeli katılmıştır. UMKE Temel Eğitimine katılmak isteyen sağlık personellerine bilgilendirme toplantıları yapılmıştır.

-Bu eğitim ve kampların temel amacı olası bir afet durumunda profesyonel bir sağlık ekibi ile olay yerinde en iyi hizmeti sunabilmektir. Bunun en yakın örneği Van depremi olmuştur. Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE ) tamamen profesyonelce, olay yerine hakim olarak gönüllü olarak hizmet vermişlerdir.

-2012 Yılı Faaliyet Planı içerisinde yer alan Bilecik Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri'nin eğitim ve kampları devam edecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam