“ÜNİVERSİTE İÇİN ALINAN ARSANIN PARASININ GEREĞİNİ YAPIN”

“ÜNİVERSİTE İÇİN ALINAN ARSANIN PARASININ GEREĞİNİ YAPIN”

Erçin;  “Bilecik çalkalanıyor. Ticaret Sanayi Odası geçmiş yönetimlere üniversite için aldığı arsanın, arsa istimlak edilmiş ama parasını yeni yönetim mi eski yönetim mi bilemiyorum sizlere verilmemiş. Söylentiler Bilecik’te çalkalanıyor” ifadelerini kullanarak sözlerine şöyle devam etti:

 

“Herkesin üniversiteyi gezmesi ve görmesi lazım geldiğine inanıyorum”

“Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu, sayın Bilecik Ticaret Sanayi Odası Başkanı Fevzi Uzun’a sesleniyorum. Sayın rektörümüzün üniversiteyle ilgili bilgilerini İl Koordine Kurulu toplantısındaki genel bilgilerle hem protokole hem de basına vermiş olduğu bilgiler ne kadar Bilecik’imizin genelinde neler kazandığının kanıtları ve kazanımlarıdır. Bunu her Bileciklinin bilmesi ve üniversitenin ne olduğunu anlaması lazımdır. Sayın rektörümüzün son yılı olduğunu tüm Bileciklilerin ve herkesin bilmesi, yapılanların neler olur olduğunu anlaması için üniversiteyi gezmesi ve görmesi lazım geldiğine inanıyorum. Tabi bu çalışmaları yapan yalnız rektörümüzle birlikte onun ekibini, çalışmalarını takdir etmemek haksızlık olur. A’sından Z’sine kadar çalışan personelin ve çevre illerden gelen hocalarımızda takdirle anıyor  hizmetlerinden dolayı kendilerini kutluyorum.

Sayın rektörüm Bilecik seni unutmaz ve unutmayacaktır. Acısıyla, tatlısıyla yaptığın eser asırlar boyu talebe yetiştirecek, dünya toplumuna faydalı alimler kazandıracaktır.

 

“Rektörümüz kurucu rektör olarak ilimize geldiğinden beri çalışmalarını takdirle karşılamaktayız”

Hükümet 81 ile üniversite verdiği zaman Bilecik’e gelen üniversitenin ne olduğunu, neden üniversite için geçmişte uğraş verdiğimizi anıları bir bir önümden geçmektedir. Bilecik 1992’de fakülte olarak başlayan bu serüven yeni hükümetin 81 ile vermiş olduğu üniversite sözüyle üniversite olmuş ve üniversite olarak hizmete başlamış sayın Rektörümüz kurucu rektör olarak ilimize geldiğinden beri çalışmalarını takdirle karşılamaktayız. Tabi bu arada hükümette görev alan insanlara da teşekkür ediyorum. Geçmişte fakülte için uğraş veren Milletvekilimiz Şeker’e, üniversite için her türlü konuda yardımcı olan Fahrettin Poyraz’a da teşekkür ediyoruz.

 

“Üniversiteliden para kazanan esnafın hesap etmesi lazım değil mi?”

Sayın rektörüm yaptığın eserlerin  ve daha da yapacakların olduğunu biliyorum. Üniversitenin önümüzdeki yıllarda 20 bin talebenin okuyacağını, Bilecik ekonomisine katma değerin üniversiteli bir talebenin kişi başı harcamasının askeri ve azami bir 1.500 TL olduğunun hesabını yapmak 20 bin talebenin Bilecik üzerine getirdiği ekonomik kazancın ne olduğunu başta Ticaret Sanayi Odası Başkanı ve bütün esnafların, derneklerin bu hareketi yapması lazım geldiğine inanıyorum. Üniversiteliden para kazanan esnafın hesap etmesi lazım değil mi? Bilecik iş adamı ve esnafların bunun hesabını yapması gerektiğine inanıyorum. Yetkili esnaf kuruluşlarına maddi ve manevi olarak Sayın rektörümüzün ve üniversitemizin daima yanında olmasının gerektiğine de inanıyorum.

 

“Söylentiler Bilecik’te çalkalanıyor”

Sayın rektörüm açıklamanız ne kadar hoş ve gerçek, doğru olduğuna inanıyorum ancak tarafınıza verilen, yerine getirilmeyen sözlerden hiç bahsetmediniz. Bilecik çalkalanıyor. Ticaret Sanayi Odası geçmiş yönetimlere üniversite için aldığı arsanın, arsa istimlak edilmiş ama parasını yeni yönetim mi eski yönetim mi bilemiyorum sizlere verilmemiş. Söylentiler Bilecik’te çalkalanıyor. Eski yönetim üniversite için yer alıyor, yeni yönetim istimlak bedelini tarafınıza vermiyor diye. Bu konuyla ilgili ilgililere sesleniyorum. Üniversite için alınan arsanın parasını gereğini yapın.

 

“Bacasız fabrika olan üniversite önümüzdeki yıl 20 bin talebe olacak”

Sanayicisiniz, bir fabrikada 100 – 150, 400 – 500 işçi çalışır. Bunları sizlere anlatmayacağım. Bacasız fabrika olan üniversite önümüzdeki yıl 20 bin talebe olacak. Ticaret Sanayi Başkanı kardeşime sesleniyorum. Bu konuyu en kısa zamanda çözeceklerine inanıyorum. Yönetimden istifa edenleri biliyoruz. Bundan ileride sizlerin hayat boyu önünüze çıkacağını da bilin. Ticaret Sanayi Başkanı Fevzi Uzun kardeşimiz aklıma geldi sayın Hisarcıklıoğlu Bilecik’e geldiği zaman geçmiş yönetim mi yoksa sizin yönetiminize mi söz vermişti biliyorsunuz.

 

“Hisarcıklıoğlu’nun verdiği sözü en kısa zamanda yerine getirmek sizlerin görevleridir”

Bilecik üniversite için verdiği sözü hatırlatmak için başkana görev düşüyor. Eski ve yeni başkanın Hisarcıklıoğlu’nun verdiği sözü en kısa zamanda yerine getirmesini sağlamak sizlerin görevleridir. Böyle bir sözü yok diyemezsiniz çünkü yaptığı konuşmaların kayıtlar altında olduğunu bilirsiniz, bunların takipçisi olacağımızı bilmelisiniz. Bilecik bunları sizlerden bekliyor. Ey Bilecik’e gönül verenler bu konuyu takip etmek birkaç kişinin işi olmamalı. Tüm iş adamları esnaflar, dernekler olmalıdır. Balıkları kaçırmayalım, kaçan balık büyük olur, kaçamayan ızgara.” 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. tebrikler abi – sende olmasan bu olaylardan haberimiz olmayacak bilecik için iyiki varsın sami abi ünüversiteye ticaret odası eski yönetimin aldığı arsa parası NE OLDU özel idare tarafından istimlak yerin parası neden ünüversiteye ödenmiyor TSO ODASI SAYIN FEVZİ UZUNDAN BU KONU HAKINDA AÇIKLAMA YAPIP ODA ÜYELERİNE VE KAMUYU AYDILATIN RIFAT HİSARCIK ÜNÜVERSİTESİ İÇİN VERDİĞİ SÖZLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR NE OLDU YURT DIŞINDA GEZMEKLE BU İŞLERİ BIRAKTINIZ

  2. NERDELER – SAMİ BEY ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUYA DEĞİNMİŞ.TSO BAŞKANI FEVZİ BEY DEN BU KONUDA BİR AÇIKLAMA BEKLİYORUZ.SAĞOLUN SAMİ BEY NE VARSA ESKİİ TOPRAKLARDA VAR.NERDE BU İLİN SİYASİLERİ…

  3. rektör bilecik diyor.bilecik sahibini arıyor. – genelde iller bürokratlarından şikayetçi olurlar bizde de en büyük sivil toplum olan mevcut üniversite ilim yuvası saygın ve toplumumuza ışık tutan siyasetinden ekonomisine öncü ve yol gösteren bulunduğu kentini gerçek anlamda ayakta tutan saygın ve mümtaz topluluğumuza CAN SUYU damarımıza biz bilecik yaşıyanları olarak üzülerek söylüyorum açıkça ihanet içindeyiz.bu güzel bereket ovasına ileride çok çok nedamet duymadan kendimize gelelim lütfen.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam