Üniversite öğrencilerinden YÖK protestosu

Üniversite öğrencilerinden YÖK protestosu

 

     Üniversite Yerleşkesi girişinde bir araya gelen öğrenciler adına basın açıklaması yapan Esin Gonca Yazıcı, bir süredir yeni YÖK Yasa Taslağı adı altında bir metnin dolaştırıldığını ve düzenlenen çeşitli toplantılarda katılımcı bir tartışma olduğu imajının yaratıldığını iddia etti. 
     Yapılan tartışma ve çalışmanın sermayenin, devletin ve iktidarın ihtiyaçları doğrultusunda yeniden bir yapılandırma girişimlerinin vardığı son nokta olduğunu öne süren Yazıcı, ''YÖK yönetimi, sözüm ona bir üniversite reformunu gündemine almış. YÖK'ün merkeziyetçi, bürokratik yapısını dönüştürme iddiası üzerinden sahte muhalifçilik oynayan tüm bu kesimler aslında üniversiteleri kendi boyunduruklarına sokma sürecini nihai aşamasına taşımayı hedeflemektedirler'' dedi. 
     Ellerinde döviz ve pankartlar bulanan grup, açıklamanın ardından dağıldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. kullanılan bir avuç insan – bir iki kişiyi gecmeyen bir grup tarafından yönlendirilen bu öğrencilerin neye evet dediğinin farkında mı?
    hakikaten söyledikleri şeyi iç dünyalarında düşünerek mi gelmişler buraya. yada onlar da değişmez bir takım taraftarı gibi iyi kötü farketmeden herseyde her maca koşan taraftarlar mı?
    birilerinin maşası olmaktan nezaman kurtulacaklar?

  2. CEVAP VEREN İNSAN – Sen akıllandığın okuduğun yazdığın paylaşıp bölüştüğün ve her haksızlığa karşı durduğun zaman tarafsız bir adam olduğun, memleketini 3-5 kuruşa satanlara karşı durduğun zaman sen de arkamda kaç kişi var diye bakmayacaksın.Halkın maşası olmak sistemin köpeği olmaktan iyidir.Güzel kardeşim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam