• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Üniversitelilere Pratik Eğitim İmkanı

Üniversitelilere Pratik Eğitim İmkanı

 

İmzalanan protokol kapsamında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri Bilecik SMMMO’ya kayıtlı işyerlerinde staj yapma imkanına sahip olacak.

İmzalanan protokol kapsamında düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Doç. Dr. İsa İpçioğlu, “İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin staj zorunluluğu yok. Bizim üniversiteye has bir durum değil. Yaklaşık 1-1,5 ay önce bu protokol imzalandı. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Azmi Özcan ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Şensoy’un arasında bir protokol imzalandı. Daha sonra bu çalışmanın neticesinde Dekanlık tarafından bir komisyon oluşturuldu. Öğrenci seçimine gittik. Yaklaşık 29 öğrenci seçtik.

Bu ikinci dönemin son 1 ayında inşallah bu stajlara başlayacağız. Gelecek yıllarda ben bu sayının daha da artacağından eminim. Artık bunu bir dönemlik olarak yapmaya çalışacağız. İkinci dönem yeniden bir seçim işlemi yaparak başka öğrencilerimizle devam edeceğiz.” dedi.

Doç. Dr. İpçioğlu öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, “Bu mesleğin önü açık olduğundan dolayı ileriye doğru gidebilirsiniz. Gidebildiğiniz yere kadar gidin. Eğer bu mesleği düşünüyorsanız sadece mükelleflerin vergisini veya vergi ödeyecek muhasebe kayıtlarını tutacak şekilde değil de onlara gerçekten bir danışmanlık yapabilecek şekilde düşünün bu işi lütfen.” dedi.

Bilecik SMMMO Başkanı Hüseyin Şensoy da, “Biz 27 Şubat 2013 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Azmi Özcan ve heyetimizle birlikte bu protokol çalışmasını resmiyete kavuşturduk. Toplantımızın amacı öğrencilerimizi nelerin beklediğini anlatabilmek. İmzalanan bu protokolle üniversiteyle Mali Müşavirler Odası arasındaki işbirliğinin sağlanması, öğrencilerin pratik eğitim yeterliliklerinin arttırılması, çalışma hayatının şartlarını gözlemleyerek kariyer planlarını oluşturabilmeleri amaçlanmaktadır.

Şu an için 29 öğrenci arkadaşımız, şanslı arkadaşımız üyelerimizin bürolarında pratik eğitimlerine başlayacak. Odamız bu projeyi çok önemsiyor. Devamı anlamında üniversite ile işbirliğine de çok güzel bir örnek olacağı kanısındayım. Her bir öğrencinin büro işyerlerimizde sahiplenmesi ve bunların iş hayatına hazırlanmasında katkı sağlamaları açısından da çok önemli olduğunu görüyoruz. Bu bağlamda başta üniversitemize, oda üyelerimize, meslek mensuplarımıza sağladıkları bu katkı nedeniyle teşekkür ediyorum. Bundan sonraki dönemlerde de devam etmesi başlıca temennimizdir. Özellikle diğer meslek gruplarına da yani iktisadi ve idari bilimler fakültesi değil diğer meslek gruplarına da örnek olmasını umuyorum.” dedi.

Şensoy konuşmasının devamında öğrencilere meslek ile ilgili ve staj süresince nelerle karşılaşabilecekleri konusunda ipuçları verdi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam