• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Üniversitemiz Kampüs Projesi İki Ödül Aldı

Üniversitemiz Kampüs Projesi İki Ödül Aldı

İtalya'da düzenlenen törene katılan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı İlbay Vurdular, ödülü Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan adına Roma Büyükelçisi Aydın Adnan Sezgin'in elinden aldı.

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Sekreteri İlyas Demirci Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kütüphanesi Konferans Salonu'ndaki törende yaptığı konuşmada kuruluşun ve kurtuluşun beşiği, manevî lider Şeyh Edebali'nin ismini taşıyan topraklarda, çizgileri atalarımızın çizgilerine, Türk milletinin kültür değerlerine eşit düşecek bir ölçü dahilinde bulunduğu için Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi yerleşkesinin mimarlık ödülüne layık görüldüğünü belirtti.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan ise Türkiye'nin birikimini değerlendiren, geleneğini ve değerlerini koruyan, modern ihtiyaçları gözeten, öğrencilerin ruhunu dinlendirip mekân ve zaman hissi uyandıracak bir yerleşke yapılanması için  gayret ettiklerini belirterek bu ödülün Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi için gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

Törende ayrıca Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Merdan Hürmeydan, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan'a İpekyolu Medeniyetleri Hizmet Nişanı da takdim etti.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güllümbe Yerleşkesi, İpekyolu Medeniyetleri Kıta Aşan Projeler Tanıtım Programı ve Avrasya İnşaat ve Mimarlık Üniversiteleri Proje Festivalleri Ödül Töreninde, İpekyolu Medeniyetleri Hizmet Nişanı özel ödülüne de layık görüldü.

Törene katılan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı İlbay Vurdular ödülü Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan adına Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’dan aldı.

Ödül töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin günümüze yansımaları, yöresel mimarinin tekrar kazandırılması noktasında Bakanlık olarak çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Üniversitemiz fakülte binalarının ortak meydanı geleneksel mimarimizde önemli yer tutan revaklı avlu şeklinde öğrencilerimizin ve üniversite personelimizin sosyal ve kültürel kullanımı için planlanmıştır. Fakülte derslik Blokları kubbe formunda çatı ışıklığı ve bol ışıklı avluları ile tipik Selçuklu mimarisinden günümüze aktarılan modern yapı özelliğini taşımaktadır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam