• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÜZERİNDE MAVİ ÇİZGİ BULUNAN 100 LİRASINA 100 BİN LİRA İSTİYOR

ÜZERİNDE MAVİ ÇİZGİ BULUNAN 100 LİRASINA 100 BİN LİRA İSTİYOR

Bilecik’te spor merkezi işletmecisi Salih Bektaş Çavuşoğlu, hatalı basım olarak piyasaya sürüldüğünü düşündüğü 100 TL’yi, 100 bin liraya satışa koydu.

Hamsu köprüsü yakınında içinde halı saha bulunan bir spor merkezi sahibi Çavuşoğlu, iş yerinde hesapları topladığı sırada basımı hatalı parayı fark etti.

Paranın ön yüzeyinin sağ üst köşesinde bulunan Atatürk resminin üzerinde çizgileri ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası yazısının mavi renk ile başlayıp kırmızıya döndüğünü gören Çavuşoğlu, ilk anda paranın sahte olduğunu düşündü.

Bilecik ve Eskişehir’de açtığı eğlence ve spor merkezleriyle maceraseverlere hizmet veren Çavuşoğlu, parayı kontrol cihazına tutarak gerçek olduğunu tespit etti.

Daha sonra internetten araştırma yapan ve hatalı 50 liraya 50 bin lira isteyen kişileri gören Çavuşoğlu, 100 liraya 100 bin lira fiyat biçti.

BANKA BASKI HATASINI TESPİT ETTİ

Çavuşoğlu, gazetemize yaptığı açıklamada, ”İlk başta paranın üzerine mavi kalem ile çizgi atılmış sandı. Daha sonra bankaya gittim. Memurlar bir cihaza yerleştirdikleri paranın üzerindeki mavi çizgini orijinal olduğunu ve basım sırasında zeminde kaldığını söylediler. İnternetten de biraz araştırma yaptım ve benzer paralarla denk geldim. İnternette banknotunda sıfır eksik olan hatalı basılmış 50 lira ve 100 lira gördüm. 50 liranın sahibi olan kişi, parayı 50 bin liradan satışa çıkartmış. 100 liranın sahibi ise paha biçilemez demiş. Ben de bu 100 liraya karşılık 100 bin lira istiyorum. Koleksiyonerlerin paraya ilgi göstermesini bekliyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

18 yorum

  1. BASIM HATASINDAN KAYNAKLANAN 100 TL BENDEDE VAR, İSTEYEN KOLEKSİYONCULAR OLURSA SATIŞ FİYATINDA UZLAŞIRIM.

  2. 100 TL’nin Atatürk Yüz kısmında mavi bulunmakta Basım hatasından kaynaklandığını bankadan teyit etim ve isteyen olursa uzlaşırım.

  3. Hatalı basım 100 tl 0(sıfır) rakamı yok ve yazılarda dagınıklık bulunuyor ilgilenenler 0553 707 1903 ulaşabilir

  4. Bende 100 TL var Atatürk’ün yüzünde büyük mavi çizgi var isteyene verebilirim fiyatta cüzi rakamla anlasabilirim

  5. Bende 50 tele var atürkkün tam başından aşa doğru inen le şeklini almış ve diyer yazı görünmüyor ama bankası diye yazı var ilgilenen arkadaşlara 15.000 ne veririm

  6. Bende hatalı basım 100tl var. Atatürk’ün önünde çapraz mavi çizgi bulunuyor. İsteyen koleksiyoncu ulaşabilir. 5313674231

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam