Vali Akpınar Muhtarlarla Yemekte Buluştu

Vali Akpınar Muhtarlarla Yemekte Buluştu

“Her sene köylerimizi biraz daha güzelleştirmeye gayret ediyoruz”

 

İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’ndaki toplantının ardından gerçekleşen yemekte konuşan Vali Akpınar, “Önümüzdeki seçim döneminde bir kısmınız devam edecek bir kısmınız belki devam etmeyecek. Ama bu son 5 yıllık dönemde yaklaşık 4 yılda ben burada bulunmuş oldum. İl genelinde güzel hizmetler oldu. Özel İdare yolların yapımı, su ihtiyacının karşılanması, sulama işi için yapılabilecek olan işlerin önemli bir kısmının yapılmasında mesafe aldı. Köyiçi düzenlemeleri, kanalizasyon hatlarının yapılması konusunda da yine gayretlerimiz oldu. Her sene biraz daha eksikleri, gedikleri kapatmaya, köylerimizi biraz daha güzelleştirmeye gayret gösteriyoruz. Bundan sonra ağırlık köy içi düzenlemeler kanalizasyon probleminin çözülmesinde, sulama suyu ihtiyacının karşılanması ve tarlalarımızın verimli bir şekilde kullanılmasında olacak. Bundan 5-10 sene önce tüm imkanımızla köy yollarını açık tutmaya çalışıyorduk. Ama çok şükür şimdi köylerimizin hemen hemen tamamının asfalt yolları var. Bu yollarda gidip gelebiliyorlar. Su problemi olan köyümüz il genelinde hemen hemen yok. Arada problemi olanlar oluyor onlar da hızlı bir şekilde çözülüyor. Ama bundan sonra köylerde kalan nüfusu ekonomik yönden daha iyi hale getirebilmek için sulama işine ve diğer bayındırlık hizmetlerine ağırlık veriyoruz. İnşallah yeni dönemde de bu çalışmalar devam edecek. Biz köylerimizde genellikle değerli muhtarlarımız aracılığıyla hizmetleri yapıyoruz ve muhtarlarımızdan da pek fazla şikayet almıyoruz. Çok nadir arada incelemelik soruşturmalık 1-2 konu oluyor ama o kadar da olacak. İnşallah daha güzel hizmetlerle halkımıza daha iyi bir hayat yaşama hakkını da vermiş oluruz. Biz gerek hizmet birliğindeki çalışmalarınız gerekse diğer hizmetleriniz için teşekkür ediyoruz.

Yine mahalle muhtarlarımız burada. Onlar da şehir içerisinde kendi üzerlerine düşen görevleri yerine getiriyorlar. Bu arkadaşlarımıza da teşekkürler ediyoruz. Bundan sonraki seçimde aday olacaklara da şimdiden başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

Bahçelievler Mahallesi’ndeki yeni Vali Konağı’na taşınan Vali Akpınar Bahçelievler Mahallesi Muhtarıyla tanışarak, “Biz de sizin mahalleye taşındık. Daha oyumuzu taşımadık ama. Vaadine göre oyumuzu taşıyalım. Yoksa eski yerde kullanmaya devam ederiz.” şeklinde espri yaptı. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam