VALİ BÜYÜKAKIN: BARIŞIN VE HOŞGÖRÜNÜN DOĞDUĞU TOPRAKLARDASINIZ

VALİ BÜYÜKAKIN: BARIŞIN VE HOŞGÖRÜNÜN DOĞDUĞU TOPRAKLARDASINIZ

Vali Tahir Büyükakın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Afganistan, Bulgaristan ve Gine Cumhuriyeti’nden ülkemize gelen çocukları makamında ağırladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemi hakkında çocuklarla sohbet eden Vali Büyükakın, “Siz çocuklar bizlerin geleceğisiniz. Dünya üzerindeki tüm çocukların barış içinde yaşaması tarih boyunca bizim için çok önemli oldu. Bundan sonrada böyle olacak. sizler bugün burada, Bilecik’te, barışın ve hoşgörünün doğup, yayıldığı topraklardasınız.” dedi.

Afgan, Bulgar ve Gineli çocuklarla sohbeti sırasında, çocuklardan kendi kültürlerini dinleyen Vali Büyükakın, şöyle konuştu:

“Türk kültürü manevi değerleri, dini inanışı ve gelenek görenekleri ile barış ve huzuru her daim en üstte tutan bir kültür. Bizler dünyadaki tüm çocukların barış içinde yaşaması için geçmişte de mücadele ettik, bugünde ediyoruz, gelecekte de ederiz. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz. Bizler sizleri barış içinde bir dünyada yaşatmak zorundayız. tüm gayretimiz bu. Sizleri bugün burada ağırlamaktan son derece memnun oldum. Hepinizin barış, kardeşlik dolu bir dünyada yaşamasını temenni ediyorum.”

Çocuklarla yakından ilgilenen ve sohbet eden Vali Büyükakın’a çocuklarda misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek “Bilecik’i, Türkiye’yi çok beğendik. Burada güzel dostluklar kurduk. Türkiye çok güzel.” dediler.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam