• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VALİ BÜYÜKAKIN; PROTOKOL DERDİNE DÜŞÜNMEYİN

VALİ BÜYÜKAKIN; PROTOKOL DERDİNE DÜŞÜNMEYİN

İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı görüşülmek üzere Vali Tahir Büyükakın’ın başkanlığında toplantı düzenlendi. İlçe Kaymakamlarının, il müdürlerinin ve şube müdürlerinin katıldığı toplantıda Cumhuriyet Bayramı’nda yapılması planlanan programlar konuşulup fikir alış verişin de bulunuldu.

Milli Bayramların, özel günlerin kutlandığı programlarda sadece protokolün bir araya geldiğini, soğuk törenlerden ibaret kalmamasını ve bu programların halkın katılımıyla coşku içerisinde yapılmasını ve herkesin orada olması, herkesin kendini ait hissetti şekilde kutlanması gerektiğini daha önce de dile getirildiğini ifade eden Vali Büyükakın yaptığı açıklamada; “Herkes de olumlu yaklaştı. Sivil Toplum Örgütlerine ve muhtarlara yönelik yapılan birkaç toplantıda da hüsnü kabul gören bir fikir oldu. Bu gün, 29 Ekim öncesi halkında programlara katılımını sağlamak amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Yapacağımız yürüyüşte sadece protokolün katılımıyla değil halkın da katılımıyla güçlü bir şekilde olmalı. Milli Eğitimden öğrencilerimizin katılımı, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzden sporcuların katılımıyla, Sivil Toplum Örgütlerinin yönetici ve mensuplarının katılımıyla güçlü bir yürüyüş yapmak istiyoruz.

Kutlama programının ardından herkesin katılımıyla renkli bir etkinlik yapmak istedik. Arkadaşlarımızın da talebiyle fener alayı düzenlemeyi planlıyoruz. Çünkü Cumhuriyet hepimizin ortak değeri. Özellikle çocuklarımıza bir miras bırakmak için çünkü bu ülkenin gerçek sahipleri onlar. Onlara bu mirası hep beraber göstermeliyiz. Çocuklarımıza bir arada olduğumuzu göstermenin en güzel yolu. Her şeyi bırakıp bir kenara bırakıp çocuklarımıza ‘söz konusu olan vatansa gerisi teferruattır’  diyebileceklerini göstermemiz gerekiyor. Orada birlik ve beraberlik içerisin güzel bir kutlama yaparız. Bu kutlama fener alayında da coşkuya dönüşür. Hep söylüyorum mükemmel iyinin düşmanıdır. Mükemmel yapalım derken iyi olan şeylerden de geri duymayalım. Tüm sorumluluğu ben alıyorum. Eksikliklerin hepsi bana ait. Güzel olanlarda buraya katkı veren arkadaşlara aittir.

Sahada göreceğiniz eksiklikleri sükunet içersinde not alın daha sonra ki toplantılarımız da bunları konuşuruz.  Sizden son olarak bir şey isteyeceğim. Lütfen programda protokol derdine düşmeyin. Yani öz ve esas, şekle kurban gitmesin. Biz Cumhuriyet Bayramını halkın ortak değeri olduğunu göstermek için kutluyoruz. Biz orada fotoğraf vermeye gitmiyoruz.  Herkesin vatana ve bayrağa sahip çıktığını göstermesi yeterlidir.” ifadelerini kullanarak birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Ayrıca Vali Tahir Büyükakın, Bilecik Belediyesinin 28 Ekim akşamı yapmayı planladığı konserde protokole ayrı bir yer ayrılmamasını belirtti.

Toplantının sonunda Tahir Büyükakın’ın sosyal medyada yapılması gereken konusunda STK’lara ve kurumlara yaptığı önerilerde; çoğunlukla gençlerin kullandığı ‘hashtag ve caps’ ifadelerini kullanmasıyla sosyal mecralara olan ilgisi ve bilgisi dikkatlerden kaçmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam