VALİ DR. KEMAL KIZILKAYA’ NIN 10 OCAK TÜRK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI

VALİ DR. KEMAL KIZILKAYA’ NIN 10 OCAK TÜRK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya 10 Ocak Türk İdareciler Günü münasebetiyle mesaj yayımladı. Vali Kızılkaya mesajında şu ifadeleri kullandı:

Mülki İdare Amirleri sınıfının 1971 yılındaki ilk mesleki toplantısı başlangıç alınarak 10 Ocak günü Türk İdareciler Derneği tarafından İdareciler günü olarak kabul edilmiştir. Bu vesile ile ömrünü devletine ve milletine hizmet etmeye adamış Mülki idare Amirliği mesleğine gönül ve emek vermiş çok değerli meslektaşlarımı saygıyla selamlıyorum.

Mülki İdare Amirleri, devlet geleneğimizde sahip olduğu önemli ve tarihi yerin yanında ayrıca milletimizin gönlünde çok müstesna bir yere sahiptir. Tüm İllerimizde “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” düsturu ile çalışan mülki idare amirlerimiz, geçmişten bugüne devletimizin ve milletimizin her anında yanında, emrinde ve hizmetinde olurken aynı zamanda kimsesizlerin kimsesi olmuştur. Mülki idare Amirleri taşrada merkezi idarenin temsilciliği görevini yürütürken aynı zamanda devlet ile millet arasında sağlam bir köprü görevini de yerine getirmiştir. İçinde bulunduğumuz çağda milletinin değerlerini özümsemiş, halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğu inancı ile çözüm ve değer üretme odaklı, iyi yetişmiş profesyonel yöneticilere daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. İyi yetişmiş idareciler olarak Mülki idare amirleri, sahip olduğu yüksek sorumluluk bilinci ile her zaman ki azim ve kararlılıkla birlikte memleketimizin her köşesinde devletinin ve milletinin emrinde fedakârca görevlerini yerine getirmeye devam etmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle; mensubu olmaktan gurur duyduğum bu özverili mesleği fedakârca yürüten, necip milletimize “Halka hizmet, Hakk’a hizmettir” anlayışıyla  hizmet eden tüm meslektaşlarımın 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutluyor, ebediyete irtihal etmiş idarecilerimize Allah’tan rahmet diliyor, bütün mesai arkadaşlarıma aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir meslek hayatı temenni ediyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam