• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VALİ ŞENTÜRK, ÖĞRENCİLERLE FİDE DİKTİ, PROJELERİ İNCELEDİ

VALİ ŞENTÜRK, ÖĞRENCİLERLE FİDE DİKTİ, PROJELERİ İNCELEDİ

Vali Bilal Şentürk, Osmaneli ilçesinde çeşitli incelemelerin yanında öğrencilerle birlikte domates, biber fidesi dikti.

Kaymakam Naif Yavuz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Eyüp Uzun, İlçe Emniyet Müdür Vekili Ali Özgan tarafından karşılanan Vali Şentürk, ilk olarak İlçe Emniyet Müdürlüğünü ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

Vali Şentürk daha sonra beraberindekilerle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde ”Üretirken dünyayı, tüketirken kendini koru” projesi kapsamında öğrencilerle birlikte serada domates, biber fidesi dikti.

Öğrencilerle sohbet eden ve yaptıkları faaliyetler hakkında çeşitli sorular soran Vali Şentürk, ”Çocuklarımız burada bir ürünün nasıl yetiştiğini ve verilen emeği uygulamalı olarak görüyorlar. Bunun yanında birlikte çalışarak, ”Birlikten kuvvet doğar” atasözüne de uygun bir çalışma yapıyorlar. Uygulamaya konulan projeyle tarım bölgesi olan ilçede, tarımsal anlamda bilinçli nesiller yetiştirilmiş oluyor.” dedi.

Çok Programlı Anadolu Lisesinde ”TÜBİTAK 4006 Bilim” fuarında incelemede bulunarak, öğrencilerden ve öğretmenlerden bilgi alan Vali Şentürk, Cumhuriyet Ortaokulu bünyesindeki özel eğitim sınıfı ziyaretinde, karate gösterisini izledi.

Kaymakam Yavuz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ağaoğlu ve İl Emniyet Müdürü Namal ile birlikte, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Belediye Başkanlığına seçilen Münür Şahin’e de iadeyi ziyarette bulunan Vali Şentürk, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

2013 yılında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından projesi hazırlanan ve yapımı devam eden, yaklaşık 3 bin dönüm tarımsal arazinin sulamasını gerçekleştirecek olan  Soğucakpınar barajında incelemede bulunan Vali Şentürk, köylülerle sohbet etti.

Medetli köyünü de ziyaret eden ve köylülerin sorunlarını dinleyerek, arazide incelemede bulunan Vali Şentürk, ”Bölgemizde güzel bir arazimiz var. Buralarda ürün çeşitliliği sağlamalıyız. Daha yüksek gelir getirici ürünler üretilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca, belirli ürünler üzerine odaklanarak, borsasını burada kurabileceğimiz ürünleri ön plana çıkarmaya çalışmalıyız. Köyümüz, arazisiyle ve çalışkanlığıyla örnek olabilecek bir köy.” diye konuştu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam