• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VALİ ŞENTÜRK’TEN TÜZÜN’ÜN İDDİALARINA CEVAP

VALİ ŞENTÜRK’TEN TÜZÜN’ÜN İDDİALARINA CEVAP

Bilindiği üzere 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında Cumhuriyet Meydanında yapılan kutlamalarda Vali Bilal Şentürk’ün programa geç geldiğini iddia eden Milletvekili Yaşar Tüzün bu duruma tepki göstererek alanı CHP teşkilatıyla birlikte terk etmişti.
Daha sonra alana gelen Vali Bilal Şentürk ve il protokolünün katılımıyla tören başlamıştı. Konuyla ilgili yazılı açıklama yayınlayan Bilecik Valiliği kutlamalarda normal prosedürün uygulandığını ama CHP heyetinin davetiyede yazan saate rağmen alana erken saatte gelerek haksız tepki gösterdiği ifade etti.

Bilecik Valiliğinden yapılan resmi açıklama şöyle; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ile ilgili yerel basınımızda yer alan haber ve açıklamalar İle ilgili olarak Valiliğimizce aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği hasıl olmuştur.
Milletimizin birlik ve beraberliğinin sembol günleri olan Ulusal ve Resmi Bayramlarımız 2429 Sayılı Ulusal Bayram Ve Genel Tatiller Hakkında Kanun İle Ulusal Ve Resmi Bayramlar İle Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri Ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören Ve Kutlamalar Yönetmeliği (Resmî Gazetenin Tarihi : 5/5/2012 No : 28283)‘ne uygun olarak icra edilmektedir.

19 Mayıs 2019 günü gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı programının çelenk sunumu kısmı Yönetmeliğe uygun olarak (23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Milli Eğitim Müdürlüğünce sunulduğu gibi) Saat 09.30 da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Atatürk anıtında icra edilmiştir. Kutlama programı ise, davetiyemizde belirtildiği şekilde saat 10:00 da İl protokolü, öğrenci ve vatandaşlarımızın coşkulu katılımı ile mevzuata uygun olarak gerçekleşmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam