”VEFA TARIM İLETİŞİM” BİRİMİ OLUŞTURULDU

”VEFA TARIM İLETİŞİM” BİRİMİ OLUŞTURULDU

Bilecik Valiliği tarafından Tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle uğraşan yetiştiricilerin ürütimlerine devam etmelerini sağlamak amacı ile “Vefa Tarım İletişim Birimi” oluşturuldu.

Korona Virüs (COVID-19) sebebi ile alınan tedbirler doğrultusunda, 20 yaş altı, 65 yaş ve üzeri ile kronik hastalığı olan vatandaşlara sokağa çıkma sınırlaması getirilmişti. Bu yaş aralığında olup sokağa çıkamayacan çiftçiler için, Bilecik Valiliği tarafından “Vefa Tarım İletişim Birimi” oluşturuldu. Oluşturulan “Vefa Tarım İletişim Birimi”ni arayan, tarım ve hayvancılık ile uğraşan vatandaşların başvurması halinde başvurları, Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından değerlendirilecek. Değerlendirilen başvuruların ardından araziye çıkışlarına, işletmelerine ve tarlalarına gidebilmeleri izin verilecek.

Konu ile ilgili olarak Bilecik Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle uğraşan yetiştiricilerimizin tarımsal üretimlerini devam ettirmeleri amacıyla Valiliğimiz tarafından oluşturulan Vefa Tarım İletişim Birimi 212 12 77 numaralı telefon hattı üzerinden hizmet verecek. Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid 19) salgınının vatandaşlarımızın hayatlarını tehdit etmesini engellemek için 20 yaş altı, 65 yaş ve üzeri ile kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza sokağa çıkma sınırlaması getirilmiştir.  İlimizde tarımsal üretim ve faaliyetlerin devamı için alınacak tedbirleri koordine edip yürütmek üzere, Valiliğimiz tarafından Vefa Sosyal Destek İletişim Merkezine bağlı olarak ”Vefa Tarım İletişim Birimi” oluşturulmuştur. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan ve yaş sınırlamasından dolayı sokağa çıkamayan vatandaşlarımız oluşturulan Tarım Vefa İletişim Biriminin 212 12 77 numaralı hattına haftanın yedi günü sabah 09:00 ile akşam 20:00 saatleri arasında ulaşabilecektir. Telefonla başvuran çiftçilerimizin Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından başvuruları değerlendirildikten sonra araziye çıkışlarına, işletmelerine ve tarlalarına gidebilmeleri izin verilecektir. Telefonla iletişime geçen çiftçilerimizin başvuruları il merkezinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, ilçelerde ise Kaymakamlıklar tarafından değerlendirilerek üreticilerimizin işletmelerine, tarlalarına gidebilmeleri için izin verilebilecektir” ifadelerine yer verildi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam