VEKİL TÜZÜN’DEN 24 KASIM MESAJI

VEKİL TÜZÜN’DEN 24 KASIM MESAJI

Bilecik CHP Milletvekili Yaşar Tüzün yayınladığı 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında şu ifadelere yer verd; “Bugün, Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmen olarak anıldığı gün. Bugün, bizleri, çocuklarımızı yetiştiren öğretmenlerimizin günü. Öğretmenlerimizin senede sadece bir gün hatırlanacak, göstermelik törenlerle geçiştirilecek insanlar olmadığınızın farkındayız.

Öğretmenlerimize ne kadar borçlu olduğumuzu, minnettar olduğumuzu biliyoruz. İsterdik ki 24 Kasım’lar onların mutluluğunu paylaştığımız günler olsun. Ne yazık ki geldiğimiz ortamda Öğretmenler Günü’nde onların mutluluğundan çok mutsuzluğunuzu paylaşıyoruz. Bir tarafta öğretmen bekleyen binlerce çocuk, diğer tarafta atama bekleyen binlerce öğretmen adayımız; Bir tarafta ekonomik sıkıntılar içinde, borç batağında, ek iş yaparak yaşamını sürdürmeye çalışan öğretmenlerimiz; Diğer tarafta kadrosuz, iş güvencesiz düşük ücretlerle çalışmak zorunda kalan öğretmenlerimiz.

Bir tarafta sık sık değiştirilen eğitim politikaları ve çağdışı baskılar; Diğer tarafta okulların dönüştürülmesi nedeniyle sürgün edilen öğretmenlerimiz. Farkındayız; eli öpülesi öğretmenlerimiz bu 24 Kasım’a da buruk giriyor, sorunları her geçen gün daha da ağırlaşıyor. Ama umutsuz değiliz. Çünkü ülkemizin her alanda gelişmesi ve ilerlemesinde çok büyük payı bulunan öğretmenler, üstlendikleri çok büyük sorumluluğunuzun farkındalar.

Yurdun dört bir yanında sevgiyle ve özveriyle, gelecek nesilleri çağın gerektirdiği bilgi ve donanımla hazırlamak için tüm güçlüklere karşı göğüs geriyorlar. Türkiye’yi çağdaş uygarlığa ulaştıracak olanlar öğretmenlerimizdir.

Onlara inanıyor ve güveniyoruz. Başta, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyor; Geleceğimize yön veren değerli öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam