VİZYON PROJE ATATÜRK PARKI’NIN TEMELİ ATILDI

VİZYON PROJE ATATÜRK PARKI’NIN TEMELİ ATILDI

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in vizyon projelerinden biri olan ve Merkez Çay Bahçesi olarak bilinen alana yapılacak olan “Atatürk Parkı” projesinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Şehrin ortasında yemyeşil bir park sloganı ile yola çıkılan projenin temel atma törenine Belediye Başkanı Semih Şahin ve eşi Serpil Şahin, Bilecik CHP İl Başkanı Metin Yaşar, Bilecik İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Yılmaz, Bilecik CHP Merkez İlçe Başkanı Metin Yaşar, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Gürses ve Melek Mızrak Subaşı ve Bilecik halkı katılım sağlarken törenden önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk adında bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu.

Saygı duruşunun akabinde Merkez çay bahçesi’nin bulunduğu alana yapılacak olan yeni park ve meydan konseptinin revizyon projesinin tanıtımını Bilecik Belediyesi Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı gerçekleştirirken Başkan Semih Şahin de konuşma yaptı.

“Ben ve ekibim 2024 Mart ayına kadar neyi ne zaman yapacağımızı, hangi sırayla yapacağımızı biliyoruz”

Kürsüye gelen Şahin, temeli atılan Atatürk Parkı projesinin aslında 1 yıldır çalışılan bir proje olduğunu belirterek; “kentlerde neden parklar olmalı neden sosyal alanları ve yaşam alanlarını geliştirmeliyiz. Çünkü insanların toplanabilecekleri, sosyalleşebilecekleri mekanları yaratmazsanız insanlar birbirleri ile sağlıklı ilişkiler kuramazlar. Tabi burada yeşilin bol olması, havanın temiz olması gibi çevresel etkenler de var. Bu çerçevede bütün çalışmalarımızı biz halk için yapıyoruz. Ben ve ekibim 2024 Mart ayına kadar neyi ne zaman yapacağımızı, hangi sırayla yapacağımızı biliyoruz. Bunun için Bilecik halkından destek bekliyoruz. Hatta bu süreçte birlikte bir şeyler yapmak istiyoruz. Çünkü biz Bilecik’i halka rağmen değil halkla birlikte her beraber yöneteceğiz dedik. Öyle de yapacağız.  Bugün temelini atacağımız proje aslında 1 yıldır çalışılan bir proje. Bizde ben yaptım oldu demek yok. Bu sürece Bilecik Kent Konseyi, Bilecik Sivil Toplum kuruluşları, ilgili odalar katıldı ve oradan bir proje üretildi” ifadelerinde bulundu.

“Bilecik’e nefes alacak alanlar lazım”

Başkan Şahin, 31 Mart seçimlerinden önce de ben hep “bina falan yapmayacağım var olan binaları yıkacağım” dediğini söyleyerek; “çünkü Bilecik’e nefes alacak alanlar lazım. Özellikle çocuklarımızın, gençlerimizin nefes alacağı yerler. Atatürk Parkı projemiz de bu çerçevede başlattığımız en önemli projelerimizden biri; çünkü şehir merkezinde başka yerimiz yok. O yüzden burayı en yeşil biçimde değerlendirmemiz gerekiyordu.  İsmini de Atatürk koymaktan gurur duyuyoruz.

“4 büyük park daha yapacağım”

Bilecik’e daha da nefes aldırmak için 4 büyük park daha yapacağını vurgulayan Şahin; “Bunların en az üçü çocuklar için park olacak ve oldukça büyük olacak. Bizim çocuklarımızın buna çok ihtiyacı var ve bizim de çocuklarımıza çok ihtiyacımız var” dedi.

“Biz destek falan istemiyoruz; bize gölge etmesinler yeter”

Başkan Şahin çıktıkları bu yolda Bilecik halkı için iyi olacak her şeyi yapmaya çalışacaklarının altını çizerek; “şunu özellikle belirtmeliyim ki bizler Bilecik halkıyız ve ne yapıyorsak Bilecik için yapıyoruz. Kaldırımından tutun bütün yeşil alanlara kadar bütün şehrimizdeki ortak kullanım alanları hepimizindir. Benim bir tek ricam var o da Cumhur ittifakı meclis üyelerinden il genel meclisi üyelerine sizler Bilecik halkının seçtiği kişilersiniz. Bilecik Belediye meclisine ve İl genel Meclisi’ne seçilen bürokratlar gelip geçicidir. Artı hükümetler de gelip geçicidir. Devlet esastır. Devlet eşittir hükümet değildir. Bu dönemin bürokratları gelip geçicidir. Halk kimi isterse onu seçer ve kendisi için her zaman en doğruyu bulur. O yüzden İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi’ndeki arkadaşlar lütfen hiçbir zaman Bilecik halkını temsil ettiklerini unutmasınlar. Örnek olarak Gölpark’ı veriyorum. Orada Bilecik dışından bile insan çekebilecek çok güzel projelerimiz var ancak engel olmaya çalışıyorlar. Biz destek falan istemiyoruz; bize gölge etmesinler yeter” dedi.

‘’Projemizin Merkezine İnsanı Ve Yeşili Koyduk’’

 Proje hakkında detaylı bilgiler veren Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı ise konuşmasında ‘’Projemizin merkezine insanı ve yeşili koyduk’’ ifadelerini kullanarak, ‘’Öncelikle bizleri bu güzel günümüzde yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Belediye Başkanımıza da teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Çünkü bize çok destek verdi ve belediye çalışanları ve görevlileri olarak projenin bizim tarafından hazırlanmasına imkan verdi. Bu da bizleri çok mutlu etti. Projemizi hazırlarken merkezine insanı ve yeşili koyduk. Çünkü şehrin buna ihtiyacı vardı. Meydana toplamda 8 adet giriş olacak. Projemizi tamamen engelli vatandaşlarımızın en rahat şekilde kullanabileceği bir şekilde hazırladık. Tuvaletleri ve diğer bütün ihtiyaç alanları ile son derece güzel bir çalışma oldu’’ ifadelerini kullandı.

 ‘’Vatandaşlarımızı Salgından En İyi Şekilde Korumaya Çalıştık’’

 Açılışta konuşma yapan Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses ise Bilecik Belediyesi tarafından Covid 19 salgını hakkında yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

Bilecik Belediyesi’nin salgınla çok başarılı bir sınav verdiğini kaydeden Gürses, ‘’Belediye Başkanlığı olarak Mart ayından itibaren yapmamız gereken bütün çalışmaları zamanında yaptık. Başta dezenfekte çalışmaları olmak üzere vatandaşlarımızı salgından en iyi şekilde korumaya çalıştık. Şehrimizin binlerce noktasını dezenfekte ederken, diğer yandan arkadaşlarımız ev ev dolaşarak vatandaşlarımıza maske verdi. Üstelik maskenin bulunmadığı ve karaborsaya düştüğü bir zamanda biz Bilecik Belediyesi olarak bu anlamda güzel bir hizmeti vatandaşlarımızla buluşturduk. ‘’ ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam