Yağcı,  dünden bugüne CHP’ ye yüklendi

Yağcı, dünden bugüne CHP’ ye yüklendi

Yağcı “ 2004 yılı öncesi Bilecik’imize baktığımızda maalesef altyapısını dahi bitirememiş bir şehirde olmazsa olmaz denilen hizmetlerin birçoğunu dahi alamamış bir Bilecik” vardı ifadelerini kullandı.  Yağcı sözlerini kanıtlar nitelikte bir de 2004 yılından önce yayınlanmış bir ropörtaj haberi göstererek “ vatandaşlarımızın çok mütevazı istekleri var. Yollar olsun, çöpler alınsın ve sosyal etkinlikler olsun, hiç olmazsa ayağımız çamur olmasın diyorlar. Çünkü o gün Bilecik Belediyesi maalesef sıkıntı içerisinde kurumsal yapısı noktasında sıkıntılar vardı.  Geldiğimizde nasıldı? Emin olun Bilecik Belediyesi 3,5 trilyon geliri olan 28 trilyon da borcu olan, 3 yıl personeline dahi ödemesini yapmamış yani gelirinin 9 katı borcu olan kendi çatısını dahi onarabilecek pozisyonda olmayan makine ekipmanıyla çürümüş çökmüş bir belediyeydi” dedi.

Yağcı şu sözlerle konuşmasına devam etti:

“Hizmet inançlı adam işidir”

“Geçmişle fazla övünenin geleceğe yönelik yapacağı şey yoktur denilir. Ama biz geçmişteki sorunları bileceğiz, bu aşamada yaptıklarımıza inancağız ama geçmişte yaptıklarımıza da takılıp kalmayacağız. Hizmet yürek işidir, hizmet sevda işidir, hizmet inançlı adam işidir. Bizim ekibimiz de, bizim liderimiz de,  bizden hizmete talip olanlar da her zaman adam gibi adamdır, vatan sevgisiyle doludur. Hizmetkâr olduğumuz ekibimizle birlikte Bilecik adına değerli kardeşlerim öncelikle 3 aşamalı bir plan yaptık. Dedik ki birinci aşama ilk 5 yılda Bilecik’te belediyeciliğin olmazsa olmaz problemlerini halledeceğiz dedik. Altyapıyı sıfırdan yenileyeceğiz dedik. Birçok şehirde yapılamayan zor bir işe talip olduk. Altyapı noktasında tüm altyapı hizmetlerini altı alanda birden yağmur kanal hatlarını, kanalizasyon hatlarını, su hatlarını, telefon hatlarını, elektrik hatlarını bir de doğalgazla birlikte aynı zaman dilimi içerisinde 3 yılda gerçekleştirdik. Bilecik’te kapalı pazarından, dolmuş hatlarının düzenlenmesine varıncaya kadar belediye hizmet binasından, kent ormanına varıncaya kadar ak belediyecilik olarak Bilecik Belediye Başkanı ve arkadaşlarımızla birlikte şehrimizin nerende, hangi noktada eksiği aksaklığı varsa, derler ya belediyecilik doğumdan ölüme kadardır.

11 dev projenin de arkasındayız”

Bugün Bilecik Belediye Başkanlığı çocuğumuz doğduğunda ak eller güçlü iller sloganıyla hareket ettik Vefatımız olduğunda o anda acılı gününde hemşehrimizin yanında olacak şekilde belediyemiz tüm alanlarda hizmet edecek bir duruma geldi O belediyeden bu belediyeye neler yaptık? Artık o belediyeden bugün Kültür Kongre Merkezleri, Belediye Sarayları ve halkımın ihtiyaç duyduğu her alanda ben yanındayım diyen bir belediyeyi ortaya koyduk, bir hizmet anlayışını ortaya koyduk ve bunu hep birlikte başardık2009 seçimlerine geldiğimizde 11 plakalı Bilecik’e 11 dev proje dedik. Seçimler gelince birçok vaatler verili ve ondan sonra vaatleri verenler bu vaatleri çok fazla söylemek istemezler hatırlanmasını da istemezler ama biz 2009 yılından beri Belediye Başkanı olarak kürsüye çıktığım her zaman, her yerde biz dedik ki 11 plakalı Bilecik’e 11 dev proje dedik ve bu projelerin de hepsinin arkasındayız.”

 "Yaptığımız projeleri tekrar ediyorlar"

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Belediye Başkanı Dr. Sungur Turan’ın bir gün önce projelerini açıklaması üzerine birileri bu konularda telaşa giriyorlar diyen Yağcı “Bilecik Belediye Başkanlığı noktasında bu seçim süreci içerisnde bzilerin projelerinin açıklanacağını duyunca acele ile telâşe ile hemen bir kaşam öncesindn basını çağırarak sadece başlıklar halinde bizim yaptıklarımızı teyit eder mahiyetinde ve toplantılarında aslında biz onlardan önce açıklamak için böyle araya girmedik gibi hani böyle dervişin fikri neyse zikri de odur anlayışı içerisinde ama güzel olan bir şey var. Hem bizim yaptığımız projeleri tekrar ediyorlar, bazılarından haberleri dahi yok hem de bu anlamda da yapılacak olan projeler noktasında da şimdiden muhalefet de bu anlamda onay vermiş oluyor. Bu anlamda da yaptığımız projelerin ne kadar önemli olduğunu, Bilecik’in bugünü ve geleceği açısından neleri ifade ettiğini hep beraber göreceğiz.” İfadelerinde bulundu. BETÜL SÖNMEZER

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam