Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
YARI YIL TATİLİ BAŞLADI
Sosyal Medyada Paylaş
25 Ocak 2014
admin

YARI YIL TATİLİ BAŞLADI

Bilecik Pelitözü İlköğretim Okulu’nda düzenlenen karne dağıtım töreniyle Vali Halil İbrahim Akpınar ve beraberindekiler öğrencilere karnelerini dağıttı.

Vali Akpınar, karnelerin sadece çocukların değil velilerin de karnesi olduğunu söyledi. Vali Akpınar yaptığı açıklamada şunları aktardı:

“Bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi ilk, orta ve lise eğitiminde bulunan öğrencilerimizin karne dağıtım törenleri yapılıyor. Öğrencilerimizin karneleri veriliyor. İlimizde toplam 36 bin 263 öğrenci sayımız var. 2 bin 363 öğretmen var. Şu an içinde bulunduğumuz Pelitözü İlköğretim Okulu malum olduğu üzere bu sene faaliyete geçti bu binası ve 269 öğrenciyle eğitim öğretimi yürütüyor. İlimizin güzel okullarından bir tanesi oldu.

Aslında bu karneler sadece çocukların karnesi değil aynı zamanda velilerin de karnesi. Buradan velilere, anne-babalara ufak bir tavsiyemiz olacak. Çocukların karnelerinde yazılı olan notlarla değerlendirme yapmayın. Oradaki henüz özellikle ilkokul çocukları için geçerli olan bir şey. Tüm derslerin 5 olması ileride de tüm derslerin bu şekilde gideceği anlamına gelmez. Eğer ilgi, alakada eksilme olursa, eğitim faaliyetinde bir aksamalar olursa not oranlarının aşağıya düşeceği, başarının aşağıya doğru gideceği de bir gerçek. Kötü gibi gözüken karnelerinde biraz gayretle düzeltilebileceği bir gerçek. Anne-babalar çocuklarına karnelerindeki notlardan dolayı ne aşırı tevkife ne de aşırı bir yermeye aşağılamaya girmesinler. Başarılarına, sevinçlerine ortak olup eksiklerini tamamlamanın yolunu tutsunlar. Çocuklara kesinlikle cezalandırma, psikolojik olarak onları çökertme gibi bir yöntem içerisine girilmesin. Bu çok yanlış olan bir şey. Nihayetinde çocuk okulda öğrendiklerini evde yaşadıklarıyla birleştirip o başarıyı ancak sağlayabiliyor. Başarıda olduğu kadar başarısızlıkta da ailelerin ve çevresinin payı var. Düşünceli hareket edelim.

Eğitim öğretimde Türkiye’nin en iyi alt yapısına sahip olan illerinden birisi konumundayız. Bozüyük merkez ve Bilecik merkez haricinde derslik ihtiyacımız pek yok. Fazlasıyla yapılmış zamanında. Bu zamana kadar bu ildeki yapının yapılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimizi ve saygılarımızı sunuyoruz. İnşallah bu sene özellikle yeni ihalelere çıkacağız okul ve yurt yapım ihalelerine. Bu elimizdeki projeleri de gerçekleştirdiğimizde bütün eğitim altyapı problemini çözmüş olacağız. İnşallah eğitim seviyesi daha da yükselecek Bilecik’in. Güzel günler bizi bekliyor.”

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ise, öğrencilere tatil hediyesi olarak çizgi film ve tiyatro hizmetleri olacağını belirtti. Başkan Yağcı şöyle konuştu:

“Öğrenci ve öğretmenlerimiz eğitim-öğretim yılı olarak ilk dönemi bitirdiler. Öncelikle onlara iyi tatiller diliyorum, başarılarının devam etmesini temenni ediyorum. Bilecik Belediye Başkanlığı olarak biz de öğrencilerimizin bu yarı yıl tatilinde onlara destek olmak adına “Küçük Gezgin Kuruluş ve Kurtuluşun Beşiği Bilecik’te” kitabıyla öğrencilerimize, özellikle ilkokul çağındaki öğrencilerimize tatil armağanı vermek istedik.

Yine bu yarı yıl tatilinde öğrencilerimizin zamanlarını daha iyi geçirebilmeleri için, eğlenebilmeleri için çocuk sinemamızda her gün saat 15.00’ten itibaren ücretsiz çizgi filmler var ve bu 8 tane çizgi film öğrencilerimiz için getirildi onların da izlemelerini arzu ediyoruz. Kültür Kongre Merkezimizde her Pazar günü bir de çocuk tiyatromuz canlı olarak gösteri yapacak. Her haftaki çocuk tiyatrosu oyunları da bu anlamda farklı. Öğrencilerimizi bu etkinliklere de davet ediyoruz. Kendilerine iyi tatiller diliyoruz başarılar diliyoruz.”

Karne dağıtım törenine Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman ve Müdür Yardımcıları Enver Kandil ile Halis Çelik katıldı. ZEYNEP KILBAHRİ

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım