Yastık altını boşaltan Bank Asya’ya koştu

Yastık altını boşaltan Bank Asya’ya koştu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Bank Asya'nın yönetim kurulunu belirleyen imtiyazlı payın yüzde 63'lük bölümünün Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından kullanılmasına karar verdi.

 TMSF'nin Bank Asya'ya el koymasının ardından Bilecik'teki vatandaşlar, bankalarına destek verdiklerini göstermek amacıyla banka önünde bir protesto gerçekleştirdi.

Cemaat destekçisi olarak bilinen bankaya el konulmasını protesto eden vatandaşlar ellerinde "Hem hırsız hem arsız","Bankamızın önünde yatmaya geldik", "Helal para dokunur size" yazan dövizlerle tepkilerini dile getirdiler. Bankaya el konulmasına karşı para yatırmaya devam eden vatandaşlar, "Bankamıza sahip çıkacağız" ifadelerinde bulundular.

"Bazı kişiler Bank Asya'yı nasıl batırırız endişesindeler"

Özel Sevgi Çiçeği Ortaokulu Müdürü Veli Arısoy da bankanın el konulmasına karşı tepki gösteren kişiler arasında görüldü. Banka önünde açıklama yapan Arısoy, bankalarına sahip çıkacaklarını dile getirirken "Bankanın el konulması kararı karşısında dik durmazsak başka konularda da üzerimize gelebilrler. Türkiye'de 1 buçuk yıldır bir konjonktür sapması var. Bazı şahıslar bilinçli olarak Bank Asya'yı nasıl batırırız endişesindeler" dedi.

Arısoy şöyle konuştu:

"Bank Asya'ya verilen zarar Türkiye ekonomisine verilecek bir zarar. Böyle bir şeye hem fert olarak hem de arkadaşlarımız olarak karşı çıkıyoruz. Bank Asya'nın diğer bankalar gibi yaşaması lazım. Bu desteğimizi ifade etmek üzere buraya geldik. Hesaplarımıza paralar yatırdık. Bu hususta dik duracağımızı, sonuna kadar arkasında olacağımızı ifade etmek istiyorum. Hiçbir bankanın batırılmaya çalışılması hak edilen bir şey değildir. Bu Türkiye'nin dünya platformunda maalesef güç kaybetmesi demektir. Bence baştaki yöneticilerimizin daha aklı selimle çalışıp gayret edip daha objektif hissiyat olarak fevriyattan uzak olması bir şekilde hareket etmesi gerekiyor. Bu da bizim ülkemizi için de Türkiye'nin dünya çapında itibarı için de çok önemli. Ben insanların Bank Asya'ya destek vermesi konusunda çağrıda bulunuyorum.

"Bankamızı kimse batıramayacak"

Bu eylemden ziyade bir tepkidir. Demokratik bir hakkımızıdır. Eğer bugün biz dik duramazsak başka mevzular da da züerimize gelinebilir. Bir mağduriyet yaşanıyorsa mağdur olanın yanında yer almak bizim insani ve vicdani görevimizdir. Onun için insaniyet namına burada bulunuyoruz ve Türk ekonomisinin istikrarı adına burada bulunuyoruz. Hesaplarımız şu anda aktif çalışıyor. Türkiye'de 1,5 yıldır bir konjonktür sapmaları var. Bilinçli olarak Bank Asya'yı nasıl batırırız endişesinde bazı şahıslar. Fakat bunun batırılamayacağını biz Türk insanı olarak bunu ispatlamak durumundayız ve ispatlayacağız. Kimse el koyamayacak. Önce herkes kendi ayıbını ve kusurunu araştırsın. Bazı ayıp ve kusurları örtmek için böyle faaliyetler yapılıyor. Bunların geri tepeceğini bugün ulusal basında dinlediğiniz zaman belki milyon dolarlar yatırılmak sureityle buraya katkı sağlanacak. Bundan emin olabilirsiniz."

Çocuğunun altınlarını alan bankaya geldi

Çocuklarına alınan hediye edilen bileziklerden yastık altı para ve altınlara kadar tüm paralarını bankaya yatırarak bankalarına destek çıkacaklarını belirten bir vatandaş, "Buraya girip çıkan insanların yüzünde bir panik var mı bakın. Hepsi bugün sanki bir bayram günü gibi bankalarına sahip çıkmaya geliyorlar. Birileri bu insanların panikleyip paralarını çekeceklerini zannettiler. Zanlarının bir kısmında haklı çıktılar paniklediler ama bankalarına sahip çıkma paniği bu. Paralarını çekme paniği değil. Bugün buraya herkes para yatırmaya geldi. Para çekmeye gelen yok. Bu insanlar korkamaz. Bu banka batırılamaz. Bu bankalara sahip çıkıyoruz. Ben de eşimle geldim, çocuğumun anneannesinin hediye ettiği bileziği de getirdik. Bugün özel bir gün. Milletin bankası bu. Bu banka batarsa diğer bankalara da sıçrar. Bunu düşünemiyor insanlar. Vatandaş olarak biz mi düşüneceğiz yoksa bu millete sahip çıkması gereken siyasi iktidarların mı düşünmesi lazım."dedi

"Biz buraya paramızı değil, başımızı koyuyoruz"

Bir vatandaş ise kayınvalidesinden aldığını söylediği tomar şeklindeki parayı göstererek," Ne paramız varsa Bank Asya'ya. Bozüyük'ten geliyoruz buraya daha gelecek bir ton insan var buraya. Bu yapılanların hepsi borç kalmayacak. Arkadaşlarımızı arayarak borç istiyoruz. Şu anda para yatıracak bir çok insan var ve aklımda en ufak bir soru işareti yok. Biz buraya paramızı değil başımızı koyuyoruz" dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. … – Guzel tiyatronuz icin tesekkur ederiz.. okyanus otesine gidin la artik yeter bu insanlari somurdugunuz! Kukla olmayi birakin artik kendiniz olun!

  2. aa – lan siz halkbanka operasyon duzenleyip milyonlarca zarar verirken turkiye zarar gormuyo muydu munafiklar… hirsiz hirsiz diyosunuz da kpss ales polislik sinavini calip haksiz yere adam kayirmak haram degil mi?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam