• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YAYA GEÇİDİNİN KAPATILMASINA VATANDAŞTAN TEPKİ YAĞDI

YAYA GEÇİDİNİN KAPATILMASINA VATANDAŞTAN TEPKİ YAĞDI

Eski Bilecik hamamı ve Kayı Plaza arasında bulunan ve gün içerisinde birçok vatandaşın kullandığı yaya geçidinin kapatılmasına, vatandaşlardan tepki yağdı.

Trafik akışının devamlılığı için yapılan düzenlemeyle, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan iki yaya geçidinden bir tanesi, “aralarında 200 metreden az mesafe bulunması” gerekçesiyle İl Trafik Komisyonu tarafından alınan karar ile kapatıldı.

Trafiğin yoğun olduğu bölgede, kapatılan yaya geçidini sık kullanan vatandaşlar ve bölge esnafları alınan kararın yanlış olduğunu belirtirken bu durumun önümüzdeki dönemde kazalara sebebiyet vereceğini söylediler.

Vatandaşlar en yakın yaya geçidinin orta göbekte olduğunu söylerken, buranın kullanılmayacağını ve orta refüj üzerinden atlayarak karşıdan karşıya geçileceğini, bu durumun da kazalara davetiye çıkaracağını dile getirdiler.

Kararı Alan Komisyonda 7 Kişi Var

Aralarında imza toplayıp valiliğe gideceklerini belirten bölge esnafları, durumu öğrenmek için belediyeye gittiklerini ve kararı alan komisyonda 7 kişi olduğunu öğrendiklerini aktardılar. Yaya geçidinin bulunduğu yolun Bilecik’te en yoğun kullanılan yol olduğunu vurgulayan bölge esnafları, “Bu yaya geçidinden öğrenciler, çocuklar, yaşlılar geçiyor. Bilecik’te yaşayan herkes illaki bu yaya geçidini kullanıyor. Alınan bu karar çok yanlış ama biz bu kararın değişeceğine ve yaya geçidinin tekrar açılacağına inanıyoruz”  dedi.

“CİMER’e şikayet edeceğim”

Bölge esnaflarından İlhan Dinç, çocukların daha şimdiden karşıdan karşıya geçerken orta refüjü atlayarak geçtiklerini vurgulayarak;  “Çocuklarımızın canı tehlikede. Bu yaya geçidinin tekrar açılmasını istiyoruz. Eğer açılmaz ise CİMER’e şikayet edeceğim” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam