YAZ SPOR OKULU AÇILIŞ TÖRENİ

YAZ SPOR OKULU AÇILIŞ TÖRENİ

Bilecik Belediyesi tarafından bu sene 7’incisi gerçekleştirilen Yaz Spor Okulları Hürriyet Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Spor ve Yaşam Alanında açılış gerçekleşti. 450 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen Yaz Spor Okulları açılış töreninde bir konuşma yapan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı,  böyle güzel eserleri Bileciklilerin hizmetine sunmanın ayrı bir mutluluk ve hazzını yaşadıklarını kaydetti.

''Çocuklarımız canımız ve ciğerimiz onlar geleceğimizin teminatıdır'' ifadelerini kullanan Başkan Selim Yağcı, şunları belirtti:

''Çektiğimiz çilelerin ve sıkıntıların gülen yüzüdür. Onlar adına ve geleceğimiz adına sıkıntılara katlanıyoruz. Bu kadar değerli varlıklarımıza ilişkin olarak çok olumsuz şartlarda başladığımız hizmet yolculuğunda bugün birçoğunu gerçekleştirdiğimiz ve önümüzdeki günlerde de diğer gerçekleştireceğimiz hizmetlerimizi yerine getiriyoruz. İlk göreve başladığımızda gençlerimizin spor yapacakları alanlarımız yeterince yoktu. Öncelikle Bilecik’te 13 adet açık spor alanı yaptık. 6 adet çocuk parkı sayısını 86’ya çıkardık. Çocuklarımızın ihtiyacı olan her noktaya bir çocuk parkı yapma çabası ve gayreti içerisinde olduk. Baktık ki küçük sokaklarda yaptığımız açık spor alanları gençlerimizin isteklerine cevap vermiyor. Onun için gençlerimize Spor Kompleksleri yapmamız gerekiyor dedik. Bunun için ilk örneğini de Hürriyet Mahallesinde Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismini de vererek bu tesiste gösterdik. Ama bu da yeterli değil, önümüzdeki yıl içerisinde Beşiktaş Mahallesi başta olmak üzere benzer yerleri bulduğumuzda çocuklarımızın rahat bir şekilde spor yapabilmesi, halkımızın rahat bir şekilde zaman geçirmesi için bu çalışmaları yapıyoruz ve yapacağız” dedi.

BAŞKAN SELİM YAĞCI'DAN BUZ PATEN PİSTİ MÜJDESİ

 

Belediye Başkanı Selim Yağcı, konuşmasında, çocuklar için yaz aylarında enerjilerini atabileceklerini farklı bir tesis olan Buz Paten pistinin Cuma günü açılışını gerçekleştirecekleri müjdesini verdi. Yaptıkları hizmetleri asla yeterli görmediklerini kaydeden Başkan Selim Yağcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Önümüzde bir kapalı spor salonu var. Eylül ayına kadar bitirmeyi planlıyoruz. Kapalı Spor Salonumuz ile çocuklarımızı, kışın da sporlarını rahat bir şekilde yapabilecekleri bir alana kavuşturmuş olacağız. Mevcut kapalı spor salonu 500 kişilik ama biz 2 bin kişilik bir kapalı spor salonunu hizmete açmış olacağız. Tabi ki bunlar, çocuklarımız için yetmeyecek. İlk göreve başladığımızda Bilecik’te yüzecek bir havuz yoktu. Derelerde yüzülüyordu. Eski yapılmış ve neredeyse tavukların durduğu havuzu onardık ve çocuklarımızın hizmetine sunduk. Talebin yoğun olması karşısında Aqua Park yaptık. Bu gün kapasitesi 500 – 600 kişiye hizmet verecek ölçüdedir. Bu sene çalışmalarına başlayacağız ve 1 tane de kapalı yüzme havuzu yapacağız. İhalesi yapıldı ve işlemleri başladı. 2014 yılında Kapalı Yüzme Havuzunu hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.

BAŞKAN SELİM YAĞCI: ''NE YAPIYORSAK GELECEĞİMİZ İÇİN YAPIYORUZ''

Konuşmasında, “Ne yapıyorsak geleceğimiz için yapıyoruz'' ifadelerine yer veren Başkan Selim Yağcı,  ''Biz halkımız için çalışıyoruz. Belediyenin görevleri arasında sağlıklı nesiller yetiştirmek ve onlara güzel mekânlar oluşturmaktır. Bu zamana kadar bu görevlerimizi başarı ile yerine getirmeye çalıştık. Sizlerin desteği ile bundan sonra da yerine getirmeye devam edeceğiz. Kurslarımız 50 kişi ile başladı ve bu gün okul hüviyetini kazanarak 455 sayısına ulaştı. Bizlere güvenen tüm veliler başta olmak üzere çocuklarımıza ve eğitmenlerimize çok teşekkür ediyorum'' şeklinde tamamladı.

Yaz Spor Okulları Koordinatörü Eğitmen Yeşer Karabulut ise konuşmasında şunları söyledi; “2006 yılında Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, büyük tesisler yapacaklarını söyledi. O zamanlar yapılanlara inanmadım. Ama bugün Bilecik için gerçekten çok büyük tesisler hayata geçti. 7 yıl içerisinde 2 binin üzerinde çocuğa eğitim vermek çok büyük gurur verici bir olaydır. Bilecik için çok büyük tesisler ve çok büyük kazanımdır. 2006 yılında bir tesis vardı bu gün onlarca tesis var. Bu çalışmalar için başta Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı olmak üzere tüm herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Program kapsamında gençlerden oluşan müzik grubu, canlı konser verdi.

Programda ayrıca, çocuklar arasında çuvalla yürüme ve halat çekme yarışması düzenlendi.

Program sonunda Bilecik Belediyesi tarafından katılımcılara dondurma ikramı yapıldı. (Bilecik Belediyesi)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam