• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YENİ REKTÖRÜMÜZ BEYDEMİR GÖREVİ DEVRALDI

YENİ REKTÖRÜMÜZ BEYDEMİR GÖREVİ DEVRALDI

“BŞEÜ’YÜ HAK ETTİĞİ YERE TAŞIMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Şükrü Beydemir, görevi Prof. Dr. İbrahim Taş’tan devraldı.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlük makamında gerçekleşen devir teslim töreninde konuşma gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir, bu görevi üstlenmenin mesuliyetinin farkında olduğunu vurgulayarak öğrenci, eğitim-öğretim odaklı ve şehirle bütünleşen bir üniversite olmayı amaçlayacaklarını ifade etti.

“Rabbimden sadece tek bir duam oldu o da BŞEÜ’yü daha yukarıya taşıyacak bir Rektörün görev alması ve duam kabul oldu.”

Önceki dönem BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, devir teslim töreninin açılış konuşmasında3 Mart 2020 tarihindeki atama ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Şükrü Beydemir’in atandığını ifade ederek; “Atamasının gerek şahsına gerek ailesine gerekse Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesine ve Bilecik’e ve tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.  Bizim görevimiz 3 Mart 2020 tarihinde sonra ermiştir. Bundan sonra Prof. Dr. İbrahim Taş olarak kendi akademik çalışmalarımı bu ülkenin bir neferi olarak Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin bir neferi olarak devam ettireceğim. Biz mevcut yönetime, mevcut Rektörümüze elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Bu süre zarfında tabi ki yönetici arkadaşlarımız oldu, beraber mesai harcadığımız arkadaşlarımız oldu, onlara da bu süre zarfında yapmış oldukları çalışmalar için teşekkür ediyorum.  Rabbimden sadece tek bir duam oldu o da Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ni daha yükseğe çıkaracak, akademik anlamda, nitelik anlamında daha yukarıya taşıyacak bir Rektörümüzün burada görev almasını temenni etmiştim ve duamın da kabul olduğuna inanıyorum. Rabbim inşallah hayırlısını eyler” dedi.

“Bu onurlu görevi bize nasip ve ihsan eden Rabbime sonsuz hamdü sena ediyorum.”

Önceki dönem BŞEÜ Rektörü Taş’ın ardından konuşma gerçekleştiren Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir,  başta Suriye’de Şehit düşen kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet; şanlı mücadelesinde Mehmetçiğimize muzafferiyetler dileyerek;  “Her şeyden önce bu onurlu görevi bize nasip ve ihsan eden Rabbime sonsuz hamdü sena ediyorum. Bu görev için bana inanan ve güvenen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a takdir ve tensiplerinden dolayı kendilerine huzurlarınızda şükranlarımı arz ediyorum. Bu süreçte bana destek olan Bilecik Milletvekilleri Sayın Selim Yağcı ve Yaşar Tüzün, YÖK başkanımız Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç ve YÖK Kurul Üyelerine. Bilecik’teki tüm sivil toplum kuruluşlarına, yardım ve dualarını esirgemeyen başta ailem olmak üzere tüm dostlarıma gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

“Birlik ve beraberlik paydasında hareket edeceğimiz bir üniversiteyi oluşturma hedefi peşinde olacağız.”

Rektörlüğün bir bayrak yarışı olduğunu vurgulayan Rektör Beydemir; “Bu görevi bugüne kadar Sayın Hocamız Prof. Dr. İbrahim Taş getirdi, bugünden itibaren biz devam ettireceğiz inşallah. Sayın Hocamız, Üniversitemize 4 yıl boyunca hizmet etmiştir. Kendisine bu süre içerisinde yapmış olduğu çalışmalarından dolayı hem şahsım hem de bundan sonra temsil edeceğim Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi adına teşekkür ediyorum. Bundan sonra üniversitemizi, hocamızın bıraktığı yerden daha ileriye taşımak için sizlerle birlikte gayret edeceğimize inanıyorum. Birlik ve beraberlik paydasında hareket edeceğimiz bir üniversiteyi oluşturma hedefi peşinde olacağız. Ülkemizin bu güzide şehrinde, Bilecik’imizde, bu görevi üstlenmenin mesuliyetinin farkındayım. Bu sorumluluğun gereğini Allah’ın izniyle yerine getireceğiz” ifadelerinde bulundu.

“İstişare mekanizmalarını geliştirerek öğrencilerimiz lehine olacak her türlü olumlu projeyi hayata geçirmeye gayret edeceğiz.”

BŞEÜ için gece gündüz demeden gayret göstereceklerini ifade eden Rektör Beydemir; “Aziz milletimizin binlerce yıllık hikayesini Osmanlı adıyla dünyaya duyuran bu kadim şehirde kurulmuş olan üniversitemizi, hak ettiği yere taşımak için gece gündüz demeden gayret göstereceğiz. Her zaman için çalışanın ve üretenin yanında olacağız. Öğrenci, eğitim-öğretim odaklı ve şehirle bütünleşen bir üniversite olmayı amaçlamaktayız. Toplumun dinamikleri olan STK’larla daha sıkı bir diyalog içerisinde çalışacağız. İstişare mekanizmalarını geliştirerek öğrencilerimiz lehine olacak her türlü olumlu projeyi hayata geçirmeye gayret edeceğiz. Kalite ve kurumsallaşmada gelişen, milli ve manevi değerlerimize bağlı, bilgi ve ahlakla yoğrulmuş öğrenciler yetiştiren bir üniversite olacağız. Adalet, liyakat ve hakkaniyet ölçüleri içerisinde, vicdanımızın sesini dinleyerek, kanun ve mevzuat çerçevesinde bu görevi yürütmeye çalışacağız” ifadelerinde bulundu.

“Başta FETO ve PKK olmak Üzere bütün terör örgütlerinin üniversitemizde barınmasına asla fırsat vermeyeceğiz.”

15 Temmuz 2016 tarihi ile birlikte Türkiye’nin ciddi anlamda bir ihanete maruz kaldığını ifade eden Rektör Beydemir;  “Bu ihanetin etkileri halen devam etmektedir. Başta FETO ve PKK olmak Üzere bütün terör örgütlerinin üniversitemizde barınmasına asla fırsat vermeyeceğiz. Allah bu millete böyle bir ihaneti tekrar yaşatmasın. Kuruluşun Şehri Bilecik’imizde medfun bulunan Ertuğrul Gazi ve üniversitemize ismini veren Şeyh Edebali Hazretleri gibi birçok büyük zatin uğruna mücadele ettiği değerlere, çalışma azim ve gayretimizle layık olmayı Rabbimden niyaz ederek, törene katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam