YENİ TÜRKİYE’DE YENİ BİLECİK ANLATILDI

YENİ TÜRKİYE’DE YENİ BİLECİK ANLATILDI

Bilecik Belediye Sarayı bahçesinde, TGRT Haber kanalında, gerçekleştirilen canlı yayında, şehrin, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri yanı sıra Bilecik Belediyesi'nin çalışmaları ve yeni projeleri anlatıldı.

Meltem Günay'ın sunuculuğunu yaptığı yayında, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Selim Yağcı ile Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Başkanı Ali Ercan, Bilecik hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

BİLECİK NÜFUSU AZ DA OLSA NÜFUZU BÜYÜK BİR ŞEHİRDİR

Bilecik'in birçok yönü hakkındaki bilinmeyenlerin anlatıldığı programda, Vali Ahmet Hamdi Nayir, şehrin nüfusu, coğrafi özellikleri, sanayideki durumu ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi hakkında bilgi verdi. Vali Nayir, Bilecik'in çoğu zaman nüfusunun azlığı ile bilinmesine karşılık ekonomi başta olmak üzere birçok alandaki nüfuzunun büyüklüğüne vurgu yaptı. Bilecik'in birçok metropol şehre olan yakınlığın büyük faydalar getireceğine dikkat çeken Nayir, işbirliği içinde şehrin daha güzel yerlere geleceğine inandıklarını kaydetti.

UMUT VAAT EDEN, MUTLU VE HUZURLU ŞEHİR BİLECİK

Belediye Başkanı Yağcı ise gerçekleştirilen Canlı yayında, Bilecik'in Umut vaat eden, mutlu ve huzurlu bir şehir olduğuna vurgu yaptı.

Bilecik'in her yönüyle büyük bir gelişim ve değişim içinde olduğunu dile getiren Başkan Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi'nin vizyon çalışmaları hakkında da  bilgi verdi.

Bilecik'in son dönemdeki gelişimini örnekler vererek açıklayan Yağcı, şunları kaydetti:

Bilecik, gerçekten tarihi referansları iyi olan güzide bir şehrimiz. Bizler de böyle güzide bir şehre hizmetkar olmanın mutluluğunu ve hazzını yaşıyoruz. Bilecik birçok yönüyle sayısız güzellik ve özellikleri içerisinde barındıran bir şehrimiz. Ancak maalesef bu zamana kadar bu güzellik ve özellikler yeteri kadar kullanılamamış ve tanıtımı yapılamamış. Bizler görev süremiz içinde bulunan 3. dönemde şehrimizin tanıtımına ilişkin çalışmalara ağırlık vereceğiz. Göreve geldiğmiz günden itibaren şehrin kentsel dokusuna uygun bir alt yapı çalışması ile kentimizin en önemli bir ihtiyacını gidermiş olduk. Öte yandan Bilecik, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre umut vaat eden, mutlu ve huzurlu bir şehir.''

Başkan Selim Yağcı yayında ayrıca şehir için yapacakları projeler hakkında da detaylı açıklamalarda bulundu.

 

''YATIRIMCILAR OLARAK BİLECİK'TE OLMAKTAN DOLAYI ÇOK ŞANSLIYIZ''

TSO Meclis Başkanı Ercan ise kentteki sanayi alanındaki çalışmaların yanı sıra istihdam kaynakları ve ekonomik değerler hakkında bilgi verdi.

Yatırımcılar olarak Bilecik'te oldukları için kendilerini çok şanslı gördüklerini sözlerine ekleyen Ercan, ''Bilecik'te işlerimizin kolay gerçekleştirildiği bir bürokrasiye sahibiz. Çeşitli kararlar ve çalışmaları büyük bir kolaylık ve rahatlık ile çözebiliyoruz. Diğer yandan Valilik ve Bilecik Belediyesi'nin bizlere birçok konuda desteği oluyor. Bundan dolayı Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımıza teşekkür borçluyuz. Bilecik'te sanayi ve ticaret alanında bir ilki gerçekleştirmenin arifesindeyiz. Bilecik Valiliği, Bilecik Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) işbirliğinde şehrimize 3. organize sanayi bölgesini kazandırıyoruz. Burada önemle bahsetmemiz gereken nokta, bu bölgenin, organize sanayi bölgesi olmaktan çok organize sanayi kompleksi ismini alması ve bu yönde bir özelliğe sahip olmasıdır. Çünkü bu organize sanayi kompleksinde sanayi kuruluşları yanı sıra eğitim yerleri, çalışanların barınma ve ikamet yerleri ile sosyal donatı alanları bulunacak ve her yönüyle bir ilk olacak.'' ifadelerini kullandı. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam