Yeniden Refah Partisi’nin 1.olağan kongresi gerçekleştirildi.

Yeniden Refah Partisi’nin 1.olağan kongresi gerçekleştirildi.

Yeniden Refah Partisi Bilecik İl Başkanlığı 1.olağan kongresi, Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu’nun katılımı ile gerçekleşti.

Kent Ormanı Düğün Salonu’nda gerçekleşen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kongrenin Divan Başkanlığına Mehmet Aras seçilirken, kürsüye gelerek konuşma yapan İl Başkanı Cafer Arslanboğa, “Milli görüş davası; Alparslan’nın görüşüdür, Fatih Sultan Muhammed Han’ın görüşüdür, Abdülhamid Han’ın görüşüdür. Tabiki Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın görüşüdür” ifadelerine yer verdi.

Mücadelemiz hak ve batıl mücadelesidir

Milli Görüş geleneğinin tarihsel sürecine ilişkin sinevizyon gösterisinin de yapıldığı kongrede konuşma yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu, “mücadelemiz hak ve batıl mücadelesidir. İyilik her zaman kötülükten üstündür, Allah’ın bize yüklediği hakkın mücadelesine ve davasına inandık” sözleriyle konuşmasına başladı.

“Türkiye’nin beka sorunundan bahseder hale geldik”

Ardından AK Parti hükümetine yüklenen Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu, “şuan ki siyasi iktidar 17 yıl önce sıfır sorun politikasıyla yola çıktı. Bizlerde buna katılıyoruz, doğrudur ama şu gelinen süreçte ne yazık ki Türkiye’nin beka sorunundan bahseder hale geldik” dedi.

“Dünya Siyonizmi bu hedefe ulaşmak için var gücü ile çalışıyor”

Emperyalist ve Siyonistlerin ülkemiz üzerindeki oyunlarının devam ettiğini söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Emanetoğlu, “bugün hala İstanbul’da Bizans’ı canlandırmaya çalışan birileri var. Dünya Siyonizmi bu hedefe ulaşmak için var gücü ile çalışıyor. Bu siyonizmin sembolü İsrail’in bayrağında sembolize edilmiştir. Bu dünya siyonizmine karşı olmanız için Erbakan hocamız gibi olmalısınız. Beka sorunundan bahsediyorsunuz evet ama bir taraftan da Siyonizmi görmezden geliyorsunuz. Siyonizmi görmezseniz beka sorunundan kurtulamazsınız” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu, konuşmasının devamında şu konulara değindi:

“Cumhurbaşkanımızın ‘Dünya beşten büyüktür’ sözüne katılıyoruz ama…”

Evet, Cumhurbaşkanımızın dediği; ‘Dünya beşten büyüktür’ sözüne katılıyoruz ama bir yandan bu sözü söyleyip diğer yandan ezilen Müslümanları görmezseniz duvara toslarsınız. Amerika Suriye’de tırlarla YPG’ye silah yardımı yapıyor. Amerika, İngiltere, Fransa ile aynı masada bulunarak terör örgütlerini bitiremezsiniz. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımıza diyoruz ki; bir zalim başka zalimler tarafından bertaraf edilemez evet Esat zalimdir ama Amerika, Fransa, İngiltere daha zalimdir. ‘Ey Amerika sen 10 bin kilometre öteden geldin Suriye’yi bombaladın’ diyeceksiniz diğer yandan Amerika ile aynı masada oturacaksınız olmaz öyle şey.

“Mehmetçiğimiz terör örgütünü süpürdü attı”

Bakın Barış Pınarı Harekatı ile Mehmetçiğimiz terör örgütünü süpürdü attı. ‘Biz istediğimizi aldık’ dedi Sayın Cumhurbaşkanımız ama askerimizi şehit eden YPG ve PKK’yı destekleyen Amerika ile geldik yine aynı masaya oturduk, ne dersek diyelim bugün maalesef Suriye topraklarında Amerika komşumuz oldu.

“Çözüm D8’dedir”

Asıl olan Türkiye’yi beka sorunu ile karşı karşıya bırakan dünya Siyonizminin ta kendisidir. Asıl çözüm çürümüş olan ağacın kökünü kurutmaktır ve biran önce aklımızı başımıza alıp kendi dış politika perspektifini masaya koymamız lazım. Bu yüzden bir yandan ‘dünya beşten büyüktür’ deyip diğer taraftan dünya Siyonizminin masası olan G20’nin masasında oturursanız sonuç alamazsınız. Sen G20 masasında oturduğun müddetçe aldığın kararın hiçbir anlamı olmayacaktır, çözüm 8 tane İslam ülkesinin bir araya gelip kurdukları D8’dedir.

NATO’nun masasında oturduğunuz sürece Türkiye beka sorunu ile karşı karşıya kalmaya devam edecektir. Siz D8’i çalıştırmadığınız İslam Birliğini sürdürmediğiniz sürece maalesef bugün bu sıkıntıları çekmek zorunda kalıyoruz.

“Partimiz Erbakan hocamızın projelerini tamamlamak için yola çıktı”

Bu sıkıntıları çekmemek için yola çıktık biz, işte Yeniden Refah Partimiz Erbakan hocamızın projelerini tamamlamak için yola çıktı. Elbette hedefe ulaşmak kolay değildir, hedefe ulaşmak için tıpkı Erbakan Hocamızın yaptığı gibi tırnaklarımızla kazıya kazıya çalışmamız lazım.”

Genel Başkan Yardımcısı Emanetoğlu’nun konuşması sonrası seçimlere geçildi. Gerçekleşen seçim sonucuna göre ise parti yönetimi şu şekilde oluştu:

İl Başkanı Cafer Arslanboğa, Asil Üyeler: İbrahim Dağlı, Münür Şahin, Abdürrahim Bağcı, Edip Muharrem Maltaş, Faik Budak, Ahmet Aydeniz, Levent Demirtaş, Osman Varlı, Aykut Sever, Şükrü Sakin, Aslı Arslanboğa, Fikret Erdal, Birol Pekcan, Efecan Civelek, Halil İbrahim Şener.

Diğer yandan parti kongresine birçok siyasi partinin yanı sıra STK’lardan da katılım sağlandığı gözlendi.

Yeniden Refah Partisi’nin 1.Olağan Kongresine, Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkan Yardımcısı Zafer Emanetoğlu, Hüdapar Milletvekili adayı Dr. Tahir Karaaslan, YRP Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras, YRP Kütahya İl Başkanı Osman Gezgin, YRP Eskişehir İl Başkanı Osman Mandacı, AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Murat Önal, BBP Merkez İlçe Başkanı Osman Soyaltın, Selamet Derneği Genel Başkanı Harun Yavuz Yılmaz, Selamet Derneği Genel Başkan Yardımcısı Bilal Aslan, Yeniden Refah Partisi İl Yönetiminden Mikail Karahan, Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Hayati Çakır, AK Parti Bilecik Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, Bilecik’in eskimeyen Başkanlarından Orhan Şişman ve Ahmet Emre Aydın, Mustafa Can, Basri Çayır katılım sağladılar.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam