’’Yenipazar Kanyonu’’ turizme kazandırılacak

’’Yenipazar Kanyonu’’ turizme kazandırılacak

     Arıkan, AA muhabirine, 2009 yılında göreve geldiğinde öncelikle personelin çalışmalarında düzenlemeye gittiğini söyledi. 
     Göreve geldiğinde personel sayısının kendisi dahil 23 kişi olduğunu belirten Arıkan, İller Bankası'ndan gelen pay ve belediye gelirlerinin personelin maaşlarını zor karşıladığını anlattı. 
     Arıkan, 7 çalışanı diğer kurumlara vererek gelir gider dengesini oturtmaya başladıklarını dile getirerek, şöyle devam etti: 
     ''Kentte alt yapıdaki eksikliklerden dolayı kanalizasyon üzerine proje çalışmaları yaptık. Şu an kanalizasyon projesi çizildi, hazır olarak bekliyor. Öncelikli olarak kanalizasyon işini bitirmek istiyoruz. Projesi bitti, ihalesi yapıldı ve bu yıl içinde bitirilecek. Park çalışmaları yapıldı ve park sayısı 5'e çıkarıldı. Çocuk oyun bahçeleri ve iki açık spor alanı yapıldı. Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 26 kişi mezarlık, park ve yeşil alanlarda istihdam edildi. Maliye Bakanlığı'ndan 170 bin lira değerinde hibe olarak tam donanımlı itfaiye aracı getirilerek hizmete alındı. Kanalizasyon çalışmalarının ardından üst yapıya hız vereceğiz. Harita çalışmalarının tamamlanmasıyla imar olmayan mahallelerimizde imar çalışmaları başlatacağız. Kapalı pazar ve sanayi dükkanlarıyla ilgili projemiz var. Kanalizasyon projesinin ardından bunları devreye sokacağız.'' 
     Gölpazarı-Yenipazar karayolunda gelecek yıl uygulanması planlanan projeyle yolun uzunluğunun 37 kilometreden 22 kilometreye düşeceğini bildiren Arıkan, ''Yenipazar Kanyonu, şelale, yayla ve mağaralarımızla ilgili projeler tamamlanmak üzere. Bunları Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı'na sunacağız'' dedi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam