YENİŞEHİR YOLU “MAHKEME SÜRÜNCEMESİNİ” BEKLİYOR

YENİŞEHİR YOLU “MAHKEME SÜRÜNCEMESİNİ” BEKLİYOR

Vali Nayir, İl Özel İdare Toplantı Salonu'nda gerçekleşen koordinasyon kurulu açılış konuşmasında 2015 yılı yatırım programında yer alan yatırımların dönem sonu itibariyle nakdi ve fiziki gerçekleştirmeleri ve koordinasyonu gerektiren hususlarla ilgili değerlendirmeler yapılacağını belirtti. 

YENİŞEHİR YOLU “MAHKEME SÜRÜNCEMESİNİ” BEKLİYOR

Nayir’in açılış konuşmasının ardından yatırımcı kurum ve kuruluşların temsilcileri yatırımla ilgili sunumlarını gerçekleştirdi. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan’ın il dışında olması nedeniyle ilk sunumu Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu gerçekleştirdi.

Karayolları Bölge Müdürlüğü’nden beklenen en önemli yanıt her zamanki gibi “Yenişehir Yolu ihalesi”nin süreciyle ilgili olandı. Müdür Yazıcıoğlu, maalesef diyerek yolun hala ihale sürecinde olduğunu belirtti.

Yazıcıoğlu şöyle konuştu:

“Bursa-Yenişehir-Osmaneli yolumuz, maalesef burada ihale süreci hala devam etmekte. Bu yol İncirli Köyü’nün girişine kadar tamamlanmıştı. Ancak geri kalan kısmının bölünmüş yola çevrilmesi artı sıcak karışım yapılması ihalesi şu an genel müdürlüğümüz tarafından yürütülüyor. Mahkeme süreci hala devam ettiğini söylüyorlar. Ancak, az önce yaptığım bir görüşmeye göre artık sonlanmaya yakın olduğunu, bu sene sonuna kadar tamamen sonuçlanacağı haberini aldım.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam